کرونا بودجه حوزه فناوری اطلاعات سنگاپور را افزایش داد

برای حمایت از کسب و کارهای کوچک؛ کرونا بودجه حوزه فناوری اطلاعات سنگاپور را افزایش داد

دولت سنگاپور در نظر دارد بودجه هزینه ای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در بودجه سال مالی ۲۰۲۰ خود حدود ۳۰ درصد افزایش دهد و در بهبود مشاغل کوچک پس از دوره شیوع کرونا سرمایه گذاری کند.

دولت سنگاپور قصد دارد بودجه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT) را در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰ درصد افزایش و به مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار برساند. زیرا دولت قصد دارد از این طریق در بهبود مشاغل پس از دوره شیوع کرونا سرمایه گذاری کند. این بودجه بنا است بیشتر به مشاغل کوچک و متوسط حوزه ICT اختصاص پیدا کند تا بتوانند به رشد خود به خصوص پس از دوره کرونا ادامه دهند.

GovTech سنگاپور که نظارت بر بخش فناوری اطلاعات این کشور را برعهده دارد، گفته است: بودجه سال ۲۰۲۰ حوزه فناوری اطلاعات در پنج حوزه شامل ابزارهای دیجیتال جدید برای پاسخگویی به کرونا و همچنین خدمات دیجیتال به شهروندان و سایر مشاغل در حوزه پشتیبانی و خدمات متمرکز خواهد بود. همچنین دولت قصد دارد با توسعه فضای ابری، هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل داده ها را تقویت کند. از سویی به دنبال مدرن سازی زیرساخت حوزه ICT در دولت است.

سال مالی دولت سنگاپور همه ساله از اول آوریل آغاز می شود.

همچنین GovTech اعلام کرده توسعه زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات و ارائه و تسهیل خدمات دیجیتال به شهروندان و توسعه مشاغل در این حوزه به مبارزه با کرونا کمک کرده است.

به عنوان مثال با توسعه زیرساخت فضای ابری، مهندسان توانستند توسعه برنامه ها را سرعت ببخشند و سیستم هایی برای ردیابی مبتلایان به کرونا از جمله TraceTogether و یا سیستم SafeEntry  توسعه دهند و از این طریق دولت را برای مبارزه با کرونا پشتیبانی کردند.

مهندسین در سنگاپور چندین راهکار در بحث اسکن درجه حرارت بدن مبتنی بر هوش مصنوعی نیز طراحی کردند. برنامه هایی که بیشتر در ساختمان های دولتی و تاسیساتی که تجمع در آن زیاد بود نصب و راه اندازی شد. آنها همچنین توانستند با استفاده از ربات ها فاصله های فیزیکی را در اجتماعات برقرار کنند و از این طریق توانستند تجهیزات پزشکی ضروری را برای بیماران در قرنطینه نیز ارسال کنند.

در سال مالی ۲۰۲۰ سنگاپور سرمایه گذاری بسیار  زیادی در بحث توسعه فناوری می کند. این کشور یک پروژه ملی کلیدی را تحت عنوان هویت دیجیتالی ملی دنبال می کند و همچنین بنا دارد یکسری انتقال اطلاعات نیز به فضاهای ابری صورت دهد که این برنامه ۵ ساله دولت سنگاپور از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود. از طرفی دیگر بودجه سال ۲۰۲۰ شامل پروژه هایی شده که در نتیجه بحران کرونا به میان آمده است.

طبق آمارها تقریبا ۷۰ درصد از کل قراردادها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشور به کسب و کارهای کوچک و متوسط سپرده شده است و همچنین وزارت دارایی سنگاپور تلاش می کند تا در راستای تقویت این کسب و کارها، دسترسی این مشاغل به فرصت ها و پروژه های مربوط به حوزه ICT را در دولت تضمین کند.

دولت در این راستا پروژه ها را به نحوی تعریف می کند که این کسب و کارها با شرایط راحتتری در آن حضور پیدا کنند و در مناقصه ها نیز برنده شوند.

مهر به نقل از فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی،

آنچه در مورد کسب و کار الکترونیک در اقتصاد الکترونیکی می خوانیم:

شرایط کار را برای مردم آسان کنیم
بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار
چهار استراتژی بازگشت کسب و کار در بحران کرونا
۷ چالش‌ توسعه کسب و کارهای فین تک در ایران
دولت نباید از آمدن کسب ‎وکارهای نوپا به بازار سرمایه هیجان‏زده شود
لزوم اصلاح مدل کسب‌وکارهای آنلاین به سمت نیازهای مردم؛ خرده‌فروشی آنلاین باید افزایش یابد

Check Also

روی خوش چین به تراشه‌ساز آمریکایی

روی خوش چین به تراشه‌ساز آمریکایی

در سیگنالی که نشان‌دهنده گرم شدن بیشتر روابط بین دو اقتصاد بزرگ جهان است، وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *