اپلیکیشن و نرم افزارهنر و فناوریهوش مصنوعی مولد

احتمال دسترسی هوش مصنوعی جمینای به سرویس‌های استریم موسیقی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

​دستیار هوش مصنوعی جمینای در بسیاری از زمینه‌ها جایگزین بسیار خوبی برای گوگل اسیستنت بوده است. بااین‌حال، این مدل زبانی بزرگ (LLM) همچنان محدودیت‌هایی دارد؛ محدودیت‌های جمینای شامل عدم توانایی در شناسایی آهنگ‌ها یا کار با سرویس‌های موسیقی شخص ثالث مانند اسپاتیفای است. اما گوگل احتمالاً به‌زودی قابلیتی به جمینای می‌دهد تا این محدودیت‌ها از بین برود.

به‌نظر می‌رسد گوگل درحال آماده‌شدن برای بهبود ویژگی‌های دستیار هوش مصنوعی جمینای است، این غول فناوری قصد دارد یک ویژگی مرتبط با موسیقی را به این هوش مصنوعی اضافه کند.

به گزارش Piunikaweb و به نقل از AssembleDebug، جمینای ممکن است به‌زودی قابلیتی تحت عنوان «Music» دریافت کند. این قابلیت به کاربران جمینای اجازه می‌دهد «سرویس‌های ترجیحی خود برای پخش موسیقی را انتخاب کند». این ویژگی در صفحه تنظیمات جمینای وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانیم: بوستون دینامیکس از نسخه ربات برقی انسان‌نمای اطلس رونمایی کرد

نحوه دسترسی به سرویس موزیک جمینای

در آخرین به روزرسانی این اپلیکیشن که این ویژگی به عنوان گزینه چهارم لیست تنظیمات ظاهر می‌شود. وقتی روی گزینه Music ضربه می‌زنید، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید «ارائه‌دهنده رسانه پیش‌فرض خود را انتخاب کنید». این صفحه درحال‌حاضر خالی به‌نظر می‌رسد و هیچ سرویسی در لیست آن وجود ندارد.

این ویژگی اشاره می‌کند که کاربران به‌زودی می‌توانند سرویس موزیک مدنظر خود را انتخاب کنند تا Gemini بتواند با آن یکپارچه شود.

مشخص نیست که آیا گوگل در نهایت این ویژگی را به انواع دیگر رسانه‌ها مانند کتاب‌های صوتی یا پادکست‌ها گسترش خواهد داد یا خیر. علاوه‌براین، هیچ اطلاعاتی در مورد بازه زمانی عرضه رسمی این ویژگی وجود ندارد.

گوگل جمینای یکی از ابزارهای هوش مصنوعی است که با ابزارهایی مثل ChatGPT و کوپایلوت رقابت می‌کند. این هوش مصنوعی باوجود مشکلاتی که در ابتدای زمان عرضه تجربه کرد، حالا به یک چت‌بات قدرتمند تبدیل شده است. باید منتظر ماند و دید که این هوش مصنوعی در آینده میزبان چه ویژگی‌های کاربردی دیگری خواهد بود.

منبع: تجارت‌نیوز

بیشتر بخوانیم: پنج ابزار و منابع رایگان برای توسعه دهندگان راه حل های اینترنت اشیا

  • احتمال دسترسی هوش مصنوعی جمینای به سرویس‌های استریم موسیقی
کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا