پیشنهاد سردبیرفناوری و کسب‌وکارکلان دادهمحتوی اختصاصی "فناوری هوشمند"هوش مصنوعی

ابزارهای برتر تحلیل پیش بینی تقویت شده با هوش مصنوعی (AI-Enhanced) برای سال ۲۰۲۴

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

ابزارهای قدرتمند تحلیل پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-Enhanced) بر چشم انداز تجزیه و تحلیل داده ها معرفی می کنیم.

به گزارش فناوری هوشمند و به نقل از analyticsinsight؛ در محیط معاصر که با استفاده گسترده از داده و آمار در تصمیم گیری مشخص می شود، تحلیل پیش بینی به یکی از استراتژی های کلیدی برای سازمان ها در فرآیند تعریف توسعه بیشتر آنها تبدیل شده است. به دلیل پیشرفت در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، ابزارهای تحلیل پیش بینی به گونه ای تکامل یافته اند که در کمک به سازمان ها برای کسب بینش از کلان داده ها، قدرتمندتر و موثرتر شده اند. در اینجا، ابزارهای قدرتمند تحلیل پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-Enhanced) را که ممکن است بر چشم انداز تجزیه و تحلیل داده ها در سال ۲۰۲۴ تسلط پیدا کنند، معرفی می کنیم.

۱. IBM Watson Studio

IBM Watson Studio ابزارهای مورد نیاز دانشمندان داده، توسعه دهندگان و تحلیلگران را برای ساخت، اجرا و مدیریت مدل‌ها و بهبود تصمیم‌گیری در سراسر IBM Cloud Pak® for Data فراهم می کند. تیم ها را متصل ، چارچوب های هوش مصنوعی را استاندارد و زمان رسیدن به تأثیر تجاری را در یک محیط چند ابری باز و واحد سرعت می‌بخشد.

ترکیبی عالی از ابزارهای منبع باز مانند PyTorch، TensorFlow و scikit-learn با ابزارهای اکوسیستم IBM و آن برای علم داده های کد محور و بصری است. با Jupyter Notebook، JupyterLab و رابط های خط فرمان – یا به زبان هایی مانند Python، R و Scala تعامل می‌کند.

بیشتر بخوانید: نقش محوری بلاکچین در آینده هوش مصنوعی

۲. Google Cloud AI Platform

Google Cloud AI Platform یک راه حل تنظیم شده را ارائه می دهد که از هوش مصنوعی مولد برای استخراج سریع متن و خلاصه کردن اسناد حجیم استفاده می کند. یک ابزار مبتنی بر وب از پیش پیکربندی شده را مستقر می‌کند که به طور لحظه‌ای از الگوریتم های یادگیری ماشین آموزش دیده برای رسیدگی به تصاویر و به دست آوردن حاشیه نویسی تصویر استفاده می‌کند. راه حل آماده با رابط چت را راه اندازی می‌کند که سوالات و پاسخ‌هایی را بر اساس بردارهای حفظ شده به عنوان جاسازی ارائه می‌دهد.

۳. Microsoft Azure Machine Learning

Microsoft Azure Machine Learning یک سرویس یادگیری ماشین است که به کاربران امکان طراحی، آموزش و استقرار مدل های یادگیری ماشین قابل استفاده مجدد را به راحتی می دهد. Azure Machine Learning ابزارهای خودکار یادگیری ماشین و علم داده مانند یادگیری ماشین خودکار و تجزیه و تحلیل بینش زاگینی را ارائه می دهد که می تواند به سازمان ها در دستیابی به نتایج بیشتر و حفظ پروژه های مبتنی بر نتایج کمک کند.

۴. Databricks Unified Analytics Platform

Azure Databricks یک پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های یکپارچه مبتنی بر Apache Spark است که توسعه، استقرار، همکاری و مدیریت داده ها، تجزیه و تحلیل و راه‌حل‌های هوش مصنوعی را برای شرکت‌ها تسریع می‌کند. Databricks Data Intelligence Platform با ذخیره سازی ابری و امنیت در حساب ابری تعامل دارد، زیرساخت ابری را کنترل و تامین می کند.

بیشتر بخوانید: نقش کلیدی یکپارچه‌سازی داده‌ها در آبیاری کشاورزی

۵. SAS Viya

SAS Viya یک موتور نوآورانه در حافظه است که با بهره‌گیری حداکثری از ابر، امکان انجام تحلیل‌های برتر، سریع و قابل اعتماد را فراهم می‌کند. SAS Viya همچنین دارای قابلیت‌های خودکاری مانند یادگیری ماشین خودکار و پردازش زبان طبیعی است تا به کسب‌وکارها در تصمیم‌گیری بهتر با شناسایی الگوها در مجموعه داده‌هایشان کمک کند.

نتیجه

به طور کلی، امیدوارکننده‌ترین فناوری‌های تجزیه و تحلیل آماری تقویت‌شده با هوش مصنوعی (AI-Enhanced) برای سال ۲۰۲۴، تحلیل پیش‌بینی را بازتعریف می‌کنند و سازمان‌ها را قادر می‌سازند تا تصمیمات هوشمندانه‌تر را با دقت و سهولت بیشتری نسبت به گذشته بگیرند. این ابزارها و خدمات از IBM، گوگل، مایکروسافت، دیتابریک و SAS به هر کسب و کاری ابزارهای لازم برای برتری و ایجاد مزیت های رقابتی جدید در عصر کلان داده و هوش مصنوعی را می دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه رایانش ابری به شرکت‌ها در دستیابی به اهداف توسعه پایدار کمک می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

‫۱۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا