هوش مصنوعی

کاهش ۳۵ میلیارد تن انتشار کربن به کمک هوش مصنوعی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

هوش مصنوعی به چین کمک می‌کند، ۳۵ میلیارد تن انتشار کربن را تا سال ۲۰۶۰ کاهش دهد.

برنامه های کاربردی هوش مصنوعی (AI) به چین کمک می کند تا بیش از ۳۵ میلیارد تن انتشار کربن را تا سال ۲۰۶۰ کاهش دهد، سالی که این کشور متعهد شد به هدف خنثی‌سازی کربن دست یابد.

حداقل ۷۰ درصد کاهش کربن در چین تا سال ۲۰۶۰ شامل فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی می‌شود. براساس تصمیم‌های دولتی، خنثی‌سازی کربن قرار است با دخالت فناوری سنگین تقویت شود. زیرساخت های ارتباطی به استقرار فناوری هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف کمک خواهد کرد.

در سال ۲۰۲۰، انتشار کربن صنعت حمل و نقل در چین ۱.۰۴ میلیارد تن برآورد شده است که ۹ درصد از کل میزان تولید کربن این کشور را تشکیل می‌دهد. فناوری هوش مصنوعی را می‌توان برای پردازش داده‌های ترافیکی به منظور بهبود کارایی در جاده‌ها به کار برد. شهری با جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفر می‌تواند ۴۱۶ هزار تن انتشار کربن را کاهش دهد که معادل ۱۴ هزار خودروی شخصی است که در طول یک سال رانندگی می‌کنند.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در نشست مجازی سران جهان درباره تغییرات آب و هوایی که به میزبانی آمریکا برگزار شد بار دیگر تعهدات چین برای محدود کردن مصرف زغال سنگ و تلاش برای رسیدن به حداکثر میزان انتشار کربن تا سال ۲۰۳۰ و دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال ۲۰۶۰ را تأیید کرد. از آن زمان این کشور مجموعه‌ای از سیاست‌ها و اقدامات را برای پیشبرد کاهش انتشار کربن علی رغم چالش های اقتصادی اتخاذ کرده است.

منبع: فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا