حکمرانی و فناوریهوش مصنوعی

پیمان اروپا و گوگل درباره کنترل هوش مصنوعی با یکدیگر

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

آلفابت شرکت مادر گوگل و اتحادیه اروپا تصمیم دارند قبل از وضع قوانینی برای نظارت بر هوش مصنوعی، پیمانی برای توسعه این فناوری با شرکت‌های اروپایی و غیر اروپایی ببندند.

تیری برتون کمیسر اتحادیه اروپا در امور بازارهای داخلی پیش‌تر با ساندار پیچای، مدیر ارشد اجرایی گوگل و شرکت مادر آن (آلفابت) در بروکسل دیدار کرده بود.

کمیسر اتحادیه اروپا در امور بازارهای داخلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: پیچای و من به توافق رسیدیم که نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا قوانین هوش مصنوعی به‌طور واقعی اجرا شود و باید قبل از پایان یافتن مهلت قانونی با تمام توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی که هم‌اکنون مشغول فعالیت هستند یک پیمان اختیاری امضا کنیم.

فناوری هوشمندFanahoosh” آخرین به روزترین محتوی در هوش‌مصنوعی

وی همچنین از کشورهای اروپایی و قانونگذاران منطقه خواست جزییات قوانین پیشنهادی کمیسیون را تا قبل از پایان سال نهایی کنند. البته هر دو گروه هنوز مذاکرات برای حل اختلاف نظرهایشان را آغاز نکرده‌اند. نگرانی‌ها درباره پتانسیل هوش مصنوعی برای واژگون کردن شیوه عملکرد جامعه و کسب و کارها در حال افزایش است. از سوی دیگر این فناوری با سرعتی بالا در حال پیشرفت است. دولت‌ها مشغول فعالیت هستند تا راهی برای کنترل پیامدهای منفی این فناوری بدون از دست دادن مزایای آن یا از بین بردن نوآوری بیابند. 

منبع: مهر به نقل از رویترز

  • پیمان اروپا و گوگل درباره کنترل هوش مصنوعی با یکدیگر

   ” اقتصادالکترونیکی” آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا