اپلیکیشن و نرم افزارشهر هوشمند

نقاط پرتصادف تهران به مسیریاب «بلد» اضافه شد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مسیریاب «بلد» در همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، نقاط پرتصادف شهر را به این نقشه بومی اضافه کرد.

اقتصاد الکترونیکی به نقل از «بلد»، براساس تفاهم‌نامه همکاری علمی-اطلاع‌رسانی که میان پلیس راهنمایی و رانندگی تهران و نقشه و مسیریاب «بلد» منعقد شده بود، در گام اول اطلاعات ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف در تهران برای آگاهی شهروندان در اختیار نقشه بلد قرار گرفت.

نقشه و مسیریاب «بلد» در همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران را در یک لایه مجزا روی نقشه نمایش داده است.

لایه پرتصادف با هدف افزایش ایمنی شهروندان و کاهش آمار تصادفات به نقشه «بلد» اضافه شده است و در هنگام رانندگی با هشدار مسیریاب «بلد» در هنگام نزدیک شدن به نقاط پرتصادف به کاربران و رانندگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به ظرفیت‌های تاثیرگذار صنعت فناوری اطلاعات، ارائه این اطلاعات را گامی بزرگ در رفع نقاط گلوگاهی و حادثه‌خیز و حل مشکلات ترافیکی شهر دانست.

سرهنگ محمد رازقی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران نیز در این باره گفت: ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف ارائه شده مجموعه‌ای از نقاط در شهر تهران هستند که تصادف منجر به فوت در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در آنها اتفاق افتاده است. بدیهی است که شاخص تصادفات خسارتی و جرحی نیز در این محدوده‌ها قابل توجه است.

نقاط پرتصادف تهراندر مسیریاب «بلد»

در همین حال براساس آمار ارائه شده از سوی سروان بهزاد خلیلی مدیر تحلیل ترافیک مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور، بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده‌ است. بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

قابل توجه است که ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار سانحه شده‌اند؛ همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده‌اند.

استفاده از نقشه آنلاین و مسیریاب در طول مسیر یکی از نکاتی است که می‌تواند در رانندگی مطمئن و بی‌خطر نقش به‌سزایی داشته باشد.

لایه نقاط پرتصادف در نقشه و مسیریاب «بلد»، با امکان بزرگ‌نمایی این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا این نقاط را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

به منظور مشاهده محورها و نقاط پرتصادف، لازم است که لایه نقاط پرتصادف از قسمت لایه‌ها توسط کاربر فعال شود.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا