رسانه دیجیتال

مدیریت شبکه های اجتماعی با  توصیه های حرفه ای

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نویسنده : لیندسی کولویچ – کارشناس بازاریابی   مترجم : علی ‌آل ‌علی  

مدیریت شبکه های اجتماعی در دنیای کنونی هرگز کار ساده ای محسوب نمی شود. امروزه با افزایش تمایل مردم برای حضور در شبکه های اجتماعی، ضرورت فعالیت برندها در این فضا نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است. در این میان هم وجود تعداد بالایی از شبکه های اجتماعی کار را برای هر برندی سخت و دشوار می سازد. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام به فعالیت در تعداد هرچه بیشتر شبکه اجتماعی می کنند نتیجه این امر در نهایت ناتوانی برای رسیدگی به تمام شبکه های اجتماعی و افت مداوم کیفیت محتواست. 

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

مدیریت شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از مفاهیم و استراتژی های مهم برای کسب و کارها در طول سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. اگر شما هم در مسیر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف مشکلات بسیار زیادی دارید، باید با استفاده از نکات مورد بحث در این مقاله اقدام به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نمایید. در ادامه برخی از بهترین توصیه ها و راهکارها برای مدیریت حرفه ای و بدون نقص شبکه های اجتماعی را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. این نکات به شما در مسیرتان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای کمک کرده و شانس تان را افزایش می دهد. 

استفاده از یک تقویم به روز محتوا

مدیریت شبکه های اجتماعی با  توصیه های حرفه ای

طراحی تقویم محتوا برای بارگذاری محتوای مناسب در زمان درست یکی از شیوه های بسیار کاربردی در دنیای بازاریابی آنلاین محسوب می شود. در این شیوه شما به جای طراحی محتوا و بارگذاری اش پس از این فرآیند، از قبل برنامه ای دقیق دارید. بر این اساس پیش از اینکه حتی هفته کاری شروع شود، شما موضوعات محوری برای تولید محتوا را تعیین کرده و زمان بارگذاری هر پست را نیز مشخص می کنید. اگر در این بین پیش از فرا رسیدن زمان مقرر اقدام به تمام کردن کار محتوای تان کنید، کارتان به شدت حرفه ای تر خواهد شد. به این ترتیب در زمان موردنیاز شما فقط باید محتوای دلخواه را بارگذاری کرده و سپس کارتان به سادگی هرچه تمام تر برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تمام می شود. 

امروزه طراحی تقویم محتوا به سختی قبل نیست. بسیاری از سایت ها به کاربران و برندها برای طراحی تقویم موردنظر کمک می کنند. با این حساب شما هیچ مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. این امر در بلندمدت برندتان را بدل به یکی از کسب و کارهای دوست داشتنی در بازار کرده و کاربران نیز در روزهای مشخص از قبل برای مشاهده محتوای تان آمادگی خواهند داشت. 

مشکل بسیاری از بازاریاب ها در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی ناتوانی برای برنامه ریزی درست به منظور بارگذاری به موقع محتواست. این امر در مورد مناسبت های مهم به طور قابل ملاحظه ای مصداق دارد. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای هستید، باید حتما یک تقویم محتوا در دسترس تان باشد. توصیه ما در این میان استفاده از نمونه دیجیتال این تقویم ها به جای طراحی دستی یک تقویم است. اینطوری شما به سادگی امکان ویرایش تقویم دلخواه تان را پیدا کرده و کاربران نیز امکان درج نظرات شان درباره تقویم تان را خواهند داشت. 

زمان بندی درست برای انتشار محتوا

زمان انتشار محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد. از آنجایی که شبکه های اجتماعی هیچ محدودیت زمانی برای انتشار پست تعیین نمی کنند، بسیاری از کاربران در هر ساعتی از روز اقدام به بارگذاری پست و انواع گوناگون محتوا می کنند. این امر شاید برای کاربران عادی نکته مهمی نباشد، اما وقتی پای بازاریابی و فعالیت برندها در میان باشد، ماجرا بسیار پیچیده می شود. شما به عنوان یک برند امکان بارگذاری محتوای تان در هر زمانی را ندارید. 

در طول روز کاربران ساعت های مشخصی برای مراجعه به شبکه های اجتماعی در نظر می گیرند. این امر برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اهمیت بسیار زیادی داشته و شانس برندها را نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. به عنوان مثال، اگر شما در ساعت های پایانی روز یا نیمه شب پست تازه ای را بارگذاری کنید، میزان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. درست به همین خاطر باید به جای چنین کارهایی به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شیوه ای متفاوت باشید. 

شناسایی زمان مناسب برای بارگذاری محتوا بستگی زیادی به وضعیت بازار و همچنین موقعیت مکانی تان دارد. درست به همین خاطر برندهایی با مشتریان جهانی اغلب اقدام به راه اندازی چند اکانت به طور همزمان می کنند. به این ترتیب دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی شان نخواهد بود. 

بی تردید همه برندها برای بارگذاری محتوا در مناسبت های مهم عجله دارند. با این حال فقط برخی از برندها در نهایت از مناسبت های مهم و همچنین روزهای عادی بهره بازاریابی خواهند برد. دلیل این امر نیز اهمیت ساعت انتشار محتواست. اگر شما همان ابتدای صبح پستی در شبکه های اجتماعی بارگذاری کنید، بدون تردید کمتر کسی به آن توجه نشان خواهد داد. درست به همین خاطر در ازای چنین عملکردی باید به دنبال شناسایی ساعت های مهم  کلیدی باشید. 

شناخت ساعت مناسب برای بارگذاری محتوا در شبکه های اجتماعی به دو صورت امکان پذیر است. در روش اول شما از داده های هر پلتفرم برای شناسایی بهترین زمان سود می برید. این امر شانس شما برای تاثیرگذاری بر روی کاربران را به شدت افزایش می دهد. در مرحله بعد برای جلب نظر کاربران باید اقدام به نظرسنجی از آنها کنید. این امر می تواند به شما فرصت های بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دهد. یادتان باشد اغلب اوقات کاربران در فضای آنلاین به هنگام تعامل با برندها مایل به اظهارنظر هستند. با این حساب اگر شما نظرتان را به طور دقیق بیان نمایید و در عین حال نظرخواهی نیز انجام دهید، شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت افزایش پیدا می کند. 

طراحی فهرست کارهای پیش رو

صهر کسی در طول روز کارهای بسیار زیادی دارد. این امر در میان تمام مردم دنیا مشترک است. نکته مهم در این بین برنامه ریزی برای انجام دادن تمام کارهای پیش رو به بهترین شکل ممکن است، در غیر این صورت نتایج مورد انتظار شما به سختی پدیدار خواهند شد. توصیه ما در این میان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شامل استفاده از یک فهرست کارهای پیش رو است. اغلب مردم در طول زندگی شان بارها و بارها برنامه ریزی کرده اند. با این حال گاهی اوقات آدم برنامه اش را فراموش می کند. در این میان استفاده از یک تکه کاغذ یا فایل دیجیتال به شما برای بهینه سازی شرایط تان کمک خواهد کرد. با این حساب شما دیگر مشکلی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهینه سازی شرایط تان نخواهید داشت.
 
یادتان باشد در طراحی یک فهرست کارها باید اول از همه امور مهم را مدنظر قرار دهید. اینطوری اول از همه از شر کارهای سخت و کلیدی راحت خواهید شد. سپس کارهای ساده به سادگی هرچه تمام تر پیش خواهد رفت. امروزه بسیاری از افراد به این نکته مهم توجه لازم را ندارند. درست به همین خاطر همیشه کارهای زیادی را روی هم انبار کرده و در نهایت هم هیچ کدام را به درستی ساماندهی نمی کنند. 

استفاده از نظرات افراد حرفه ای در زمینه مدیریت کسب و کار و همچنین یادگیری نکات مربوط به مدیریت زمان برای انجام درست و به موقع کارها امر مهمی محسوب می شود. این نکته شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت افزایش داده و در حوزه بازاریابی محتوایی بی عیب را پیش روی کاربران قرار می دهد. 

یادتان باشد در دنیای بازاریابی امروز بسیاری از کاربران تحمل مشاهده اشتباه یا حتی تاخیر در فعالیت برندها را ندارند. درست به همین خاطر اگر شما به موقع اقدام به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و تولید محتوا نکنید، شاید دیگر هیچ شانسی در بازار نداشته باشید. این امر می تواند فرصت های شما برای جلب نظر مشتریان را به شدت کاهش دهد. 

آشنایی با ترندهای برتر

مدیریت شبکه های اجتماعی با  توصیه های حرفه ای

ترندهای برتر برای تولید محتوا و فعالیت در شبکه های اجتماعی همیشه جذابیت های خاص خودش را دارد. این امر برای بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی مهم محسوب می شود. بدون شک هیچ کاربری از مشاهده محتوای بازاریابی با ایده های قدیمی یا کلیشه ای لذت نمی برد. درست به همین خاطر برندها باید همیشه به روز رسانی موضوعات بازاریابی شان را در دستور کار قرار دهند، در غیر این صورت خیلی زود از فهرست برندهای مورد علاقه کاربران حذف شده و دیگر شانسی برای تاثیرگذاری بر روی آنها پیدا نخواهند کرد. 

خوشبختانه امروزه راهکارهای بسیار زیادی برای آشنایی با ترندهای تازه پیش روی کسب و کارها قرار دارد. این امر میزان موفقیت برندها برای تعامل با مخاطب هدف را به شدت افزایش می دهد. درست به همین خاطر کسب و کارها باید به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شیوه ای حرفه ای باشند، در غیر این صورت در رقابت با دیگر برندها کم می آورند. توصیه ما در این میان توجه به رفتار کاربران در شبکه های اجتماعی است. امروزه موسسه های بسیار زیادی در زمینه تحلیل عملکرد کاربران در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند. همین امر امکان دسترسی برندها به داده های تازه و به روز را فراهم می سازد. ساده ترین گزینه در این میان گوگل آنالیتیکس است. این ابزار دامنه وسیعی از اطلاعات مربوط به دنیای بازاریابی و رفتار آنلاین کاربران را در دسترس علاقه مندان قرار می دهد. سایر ابزارهای گوگل مانند گوگل ترندز نیز به عنوان یگ گزینه مناسب باید مد نظر شما قرار داشته باشد. این امر شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت تقویت خواهد کرد. 

استفاده جانبی از ایمیل ها

استفاده از ایمیل ها همیشه گزینه ای جذاب برای بازاریابی محسوب می شود. بسیاری از برندهای بزرگ هنوز هم از سرویس های ایمیل برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف استفاده می کنند. شاید از نظر بسیاری از کارآفرینان تازه کار تا وقتی شبکه های اجتماعی در دسترس است نیازی به سرویس های ایمیل نباشد، اما رفتار کاربران در بازار واقعیت متفاوتی را نشان می دهد. شما با استفاده از بازاریابی ایمیلی در کنار سایر الگوهای رایج با هزینه ای بسیار کم شانس تاثیرگذاری بر روی کاربران را پیدا می کنید. یادتان باشد در دنیای کنونی بسیاری از کاربران روزشان را با چک کردن ایمیل ها شروع می کنند. دلیل این امر نیز دغدغه های کاری و همچنین ارتباط گسترده با دیگران است. این نکته شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت افزایش می دهد. 

بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم دنبال راهکارهای تازه هستند. با این حال گاهی اوقات بازگشت به راه حل های قدیمی نیز ایده چندانی بدی نخواهد بود. این نکته در عمل شانس برندها را به شدت افزایش داده و به نوعی خاطرات قدیمی کاربران را زنده می کند. 

در زمینه استفاده از سرویس های ایمیل شما باید به یک نکته کلیدی توجه داشته باشید. این نکته استفاده درست از ایمیل هاست. اگر شما به طور مداوم و با نرخ بالا برای مخاطب هدف ایمیل ارسال کنید، به تدریج تاثیرگذاری تان بر روی آنها به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین فقط به طور حرفه ای و در زمان های ضروری اقدام به ارسال ایمیل برای آنها کنید، در غیر این صورت تمام برنامه های بازاریابی تان نقش بر آب می شود.

استفاده از کانوا برای دسترسی به تصاویر باکیفیت

مدیریت شبکه های اجتماعی با  توصیه های حرفه ای

تهیه تصاویر مناسب برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه امری سخت و دشوار بوده است. بسیاری از افراد برای بهینه سازی شانس شان در دنیای بازاریابی اقدام به تولید تصاویر به طور کلی محتوای بصری از سوی خودشان می کنند. این امر شاید در نگاه نخست بسیار استاندارد و حرفه ای به نظر برسد، اما هزینه های زیادی روی دست برندها خواهد گذاشت. نکته مهم اینکه شما باید به طور منطقی دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از محتوای بصری باشید. از آنجایی که اغلب برندها توانایی مالی برای استخدام عکاس و تیم تولید محتوای کامل را ندارند، راهکارهای جایگزین اهمیت بالایی پیدا می کند. 

یکی از راهکارهای جایگزین برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شامل استفاده از ابزارهای جست و جوی تصاویر رایگان است. در این میان کانوا به عنوان یکی از بهترین سایت ها همیشه در کانون توجه قرار دارد. با این حساب شما به سادگی هرچه تمام تر فرصت استفاده از این ابزار برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. یادتان باشد در کانوا شما هم تصاویر کاملا رایگان پیش روی تان دارید، هم با پرداخت مقدار اندکی هزینه اضافی شانس بهره گیری از تصاویر حرفه ای تر را پیدا می کنید. بنابراین در نهایت براساس وضعیت برندتان و نیاز کمپین به تصاویر اقدام به استفاده از گزینه های مختلف این سایت کاربردی نمایید. 

کانوا به غیر از یک آرشیو گسترده در زمینه عکس به کاربران برای ویرایش آنها نیز کمک شایانی می کند. این امر مد نظر بسیاری از کاربران برای انتخاب کانوا قرار دارد. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شیوه ای خاص و حرفه ای هستید، باید همیشه این نکته مهم را در دستور کارتان قرار دهید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای ارائه محتوایی به روز و چشم نواز پیدا نکنید. 

ابزار ویرایش کانوا به سادگی امکان اضافه کردن متن یا حتی ترکیب چند عکس با هم را فراهم کرده است. این ابزار برای کسانی که با نسخه های حرفه مانند فوتوشاپ میانه خوبی ندارند، بهترین گزینه خواهد بود. 

مرتب سازی تمام کارها به طور روزنانه

وقتی شما به طور مداوم در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف فعالیت داشته باشید، اغلب اوقات کارهای تان خیلی زود به هم ریخته خواهد شد. این نکته نه تنها فعالیت تان را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه حسابی هم از برنامه های تان عقب می افتید. راهکار مناسب برای این مشکل در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی تلاش برای مرتب سازی تمام کارها و حتی محل کار به طور روزانه است. بدون شک فعالیت در محیطی مرتب و منظم بسیار ساده و دلنشین خواهد بود. بنابراین شما باید همیشه این نکته مهم را در دستور کارتان قرار دهید، در غیر این صورت شاید کمتر فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا نمایید. 

بهینه سازی وضعیت فعالیت کارشناس ها در حوزه مدیریت شبکه های اجتماعی امر ساده ای نیست. بسیاری از کاربران در این حوزه توصیه های ساده ای را در دستور کار قرار می دهند. نکته مهم کاربرد نکات و توصیه های مورد نظر است. به عنوان مثال، شما باید پیش از هر کاری میزتان را به شدت مرتب کرده و جلوی شلوغی های بی دلیل را بگیرید. چنین توصیه‎ای حتی در مورد دستگاه های هوشمند نظیر موبایل و رایانه ها نیز مصداق دارد. وقتی ابزار کار شما در مدیریت شبکه های اجتماعی، همان دستگاه های هوشمند مختلف، حسابی مرتب و آماده باشد دیگر دلیلی برای حواس پرتی یا بروز مشکل در زمینه کاری تان نخواهد بود. 

تعیین محدودیت زمانی برای هر کار

شما قرار نیست تمام زمان تان را برای کار بر روی یک پروژه یا بخشی از فرآیند مدیریت شبکه های اجتماعی اختصاص دهید. در عوض باید تمام سعی تان در راستای تعیین محدودیت های زمانی برای این کارها و ساماندهی شان در مدت زمانی کوتاه باشد. اگر شما در این میان زمان مشخص و محدودی برای هر کار تعیین کنید. دیگر مشکلی از نظر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان قرار نمی گیرد. این امر مدیریت زمان را ساده کرده و تاثیرگذاری بر روی کاربران را نیز بدل به نوعی سرگرمی خواهد کرد. 

منبع: فرصت امروز

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا