اپلیکیشن و نرم افزارهوش مصنوعی

سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری مایکروسافت در ChatGPT

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

شرکت مایکروسافت در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در شرکت اُپن اِی‌آی OpenAI ، خالق ربات هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی ChatGPT است.

مایکروسافت به دنبال سرمایه‌گذاری کلان در شرکت OpenAI است، این شرکت فناوری که ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران آن است امروزه سر و صدای زیادی در تکنولوژی هوش مصنوعی با ساخت ChatGPT به پا کرده است.

قمار مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی 

به گفته افرادی که با برنامه‌های این شرکت آشنا هستند، شرکت مایکروسافت در حال مذاکره برای  سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری  در شرکت اُپن اِی‌آی OpenAI، خالق ربات هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی ChatGPT است.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

این پیشنهاد در حال بررسی است و آنها از این غول نرم‌افزاری مستقر در واشنگتن می‌خواهند که این پول را طی چندین سال اختصاص دهد، اگرچه ممکن است که شرایط نهایی تغییر کند. آنها افزودند که دو شرکت ماه‌ها در مورد این معامله بحث کرده‌اند.

پیش‌تر گزارش شده بود که این سرمایه‌گذاری بالقوه شامل سایر شرکت‌های سرمایه‌گذار نیز می‌شود و می‌تواند اُپن اِی‌آی را در حدود ۲۹ میلیارد دلار ارزش‌گذاری کند.

چت جی‌پی‌تی از زمان راه‌اندازی در پایان نوامبر، فضای اینترنتی را تسخیر کرده و در کمتر از یک هفته یک میلیون کاربر جمع‌آوری کرده است. تقلید آن از مکالمات انسانی، گمانه‌زنی‌هایی را در مورد پتانسیل آن برای جانشینی نویسندگان حرفه‌ای و حتی تهدید موتور جستجوی گوگل ایجاد کرده است. سازمانی که در پشت آن قرار دارد، توسط ایلان ماسک و سرمایه‌گذار سیلیکون ولی سام آلتمن تأسیس شده است.

محتوی بیشتر از هوش‌مصنوعی:

تکنولوژی زبان و ادبیاتی که در این نرم‌افزار به کار گرفته شده باعث ایجاد بحث گسترده‌ای در مورد تزریق این هوش مصنوعی به صنایع خلاق شد. اُپن اِی‌آی در حال حاضر روی یک نسل جدید برای پردازش زبان طبیعی خود کار می‌کند.

مایکروسافت قبلاً حدود یک میلیارد دلار در اُپن اِی‌آی سرمایه‌گذاری کرده بود. همچنین در تلاش است تا چت جی‌پی‌تی را به موتور جستجوی بینگ خود اضافه کند. این ربات برخلاف مجموعه لینک‌هایی که جستجوی گوگل ارائه می‌کند، قادر است به پرسش‌ها به شیوه‌ای طبیعی و انسانی پاسخ دهد، مکالمه را ادامه دهد و به سؤالات بعدی پاسخ دهد.

بااین‌حال، نگرانی در مورد دقت عملکرد این هوش مصنوعی، باعث احتیاط در مورد استفاده زودهنگام از آن شده است، خود آلتمن نیز در این زمینه گفته است که هنوز به‌اندازه کافی خوب نیست تا بتوان به این ربات اعتماد کرد. مدارس شهر نیویورک نیز دانش‌آموزانش را از دسترسی به چت جی‌پی‌تی منع کرده‌است.

منبع: اقتصادنیوز

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا