اپلیکیشن و نرم افزاررسانه دیجیتال

قابلیت ویرایش در توییتر، سوابق توییت را هم نمایش می‌دهد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

از روزی که توییتر از تلاش مهندسان خود برای اضافه کردن قابلیت ویرایش توییت‌‌ها به این پلتفرم خبر داد، سوالات زیادی پیرامون عملکرد این قابلیت و تدابیر این شرکت برای جلوگیری از سوءاستفاده از آن در ذهن علاقه‌‌مندان شکل گرفته است. جین مانچون، برنامه‌نویس چینی که در زمینه مهندسی معکوس اپلیکیشن‌‌ها برای پیدا کردن قابلیت‌‌های جدید، فعالیت دارد و چهره‌‌ای شناخته‌‌شده در این حوزه محسوب می‌شود، اخیرا اطلاعاتی را درباره عملکرد قابلیت ویرایش (Edit) در توییتر منتشر کرده است.

دانلود فایل PDF و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۱۷، بهمن‌ماه۱۴۰۰

به گفته این تحلیلگر، زمانی که کاربر تصمیم به ویرایش یک توییت می‌گیرد، تغییرات وی در قالب توییتی جدید منتشر می‌شود و در عین حال، توییت قبلی همچنان حفظ خواهد شد و قابل مشاهده خواهد بود. وی گفت به نظر می‌‌رسد رویکرد توییتر در قبال دکمه‌Edit، تغییرناپذیر است؛ چراکه به جای تغییر متن در همان توییت، یک توییت جدید با محتوای اصلاح‌‌شده نمایش داده می‌شود.

با توجه به اطلاعات مانچون، نمایش سوابق ویرایش‌‌های یک توییت می‌تواند هرگونه نگرانی درباره سوءاستفاده از این قابلیت را برطرف کند. الساندرو پالوتزی یکی دیگر از محققان حوزه اپلیکیشن نیز اسکرین‌‌شات‌‌هایی را از این قابلیت جدید توییتر منتشر کرد که دیدی کلی را از نحوه نمایش قابلیت ویرایش در این پلتفرم به ما می‌دهد. پالوتزی در یکی از این تصاویر نشان می‌دهد که قابلیت ویرایش با عنوان Edit Tweet در سمت راست صفحه توییت‌‌ها ظاهر می‌شود.

جهت مشاهده و دانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

با انتخاب این گزینه، کاربر به صفحه‌‌ای هدایت خواهد شد که بسیار شبیه به صفحه نوشتن توییت معمولی است. با این حال، کادر نوشتن توییت با توییت قبلی کاربر پر شده و گوشه سمت راست و قسمت پایین صفحه، به جای عبارت‌Tweet، گزینه Update مشاهده می‌شود. توییتر در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد در حال کار روی این قابلیت است. اما قبل از تایید رسمی‌‌ توییتر، ایلان ماسک پس از افشای خرید ۲/ ۹ درصدی سهام توییتر، طی یک نظرسنجی از کاربران خواست تا نظرشان را درباره اضافه شدن این قابلیت به توییتر اعلام کنند.

منبع: دنیای اقتصاد

https://elececo.ir/1401/01/23/%d9%85%d8%a7%d9%87%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d9%85%d8%a7%d8%b1%d9%87-17%d8%8c-%d8%a8%d9%87%d9%85/
کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا