ربات Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان

ربات Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان

ربات Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان استفاده می‌شود و می‌تواند به مراقبان در خانه‌های سالمندان کمک کند تا درمان را بدون انتظار حضور روانپزشک پیش ببرند.

کارآفرینی به نام Antony Perzo دستگاه کوچکی به نام Emobot را معرفی می کند که شبیه تلاقی بین یک بلندگو و یک قطعه از هنر انتزاعی است و توضیح می دهد: “این در واقع یک دماسنج احساسی است!” هوش مصنوعی کلید واژه بزرگ در نمایشگاه فناوری لاس وگاس است، شرکت‌های بزرگ و کوچکی که از تلویزیون گرفته تا مسواک‌هایی که برای تحت تأثیر قرار دادن به داده‌های بزرگ و محاسبات متصل هستند، رونمایی می‌کنند. Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان استفاده می شود و می تواند به مراقبان در خانه های سالمندان کمک کند تا درمان را بدون انتظار حضور روانپزشک پیش ببرند.

این مهندس گفت: ربات Emobot می‌تواند «حالت‌های ریز چهره» را که منعکس‌کننده احساسات انسانی هستند، تجزیه و تحلیل کند، که خود بزرگ‌کننده «وضعیت روان‌شناختی و روانپزشکی» ما هستند. نوفا، استارتاپ دیگری، خود را به عنوان «پیشگام در تحول بدن از طریق هوش مصنوعی» تعریف می کند. اپلیکیشن موبایل به کاربران اجازه می دهد عکسی را ویرایش کنند تا خود را با اندامی لاغر و ورزشکار ببینند و به خود انگیزه دهند تا یک برنامه ۹۰ روزه برای رسیدن به این نتیجه «در زندگی واقعی» دنبال کنند.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

یک تحلیلگر فناوری، خاطرنشان کرد: هوش مصنوعی “فقط یک کلمه کلیدی برای برنده شدن در یک‌نوع بازی شبیه لوتو نیست.” او گفت: این فناوری در دوربین های گوشی های هوشمند، در کارخانه ها برای شناسایی محصولات معیوب، در کشاورزی برای شناسایی علف های هرز و اسپری کردن آنها با علف کش استفاده می شود. اپلیکیشن او از کاربران می‌خواهد که پاسخ‌های خود را به سوالات عمیقاً شخصی مثلا (“عشق برای شما چه معنایی دارد؟”) ثبت کنند تا با ایجاد یک فضای دیجیتال شخصی “ذهن شما را برای همیشه در فضای ابری حفظ کند”.

ربات Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان
ربات Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان

کاربر از او یک سوال می پرسد به عنوان مثال، “آیا این زمان مناسبی برای خرید آپارتمان است؟” یا “آیا مجرمان زیر سن قانونی باید به زندان بروند؟” و این برنامه شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام را اسکن می کند تا افکار عمومی را در مقیاس وسیع بررسی کند. بزرگ‌ترین سرفصل‌های هوش مصنوعی اخیراً روی الگوریتم‌هایی بوده است که امکان ایجاد محتوای اصلی را با کلیک ماوس فراهم می‌کند. شرکت OpenAI مستقر در کالیفرنیا با ChatGPT، یک نرم افزار آسان برای استفاده که شعر یا مقاله مدرسه را در چند ثانیه می‌سازد  و DALL-E که هنرهای بصری ایجاد می کند، تحت تاثیر قرار گرفته است.

به روشی مشابه، استارت آپ فرانسوی Imki با استفاده از برنامه های مشابه، نمایش صدا و نور را برای یک تئاتر رومی باستان در جنوب فرانسه طراحی کرده است. در حالی که هوش مصنوعی را ابزاری برای هنرمندان معرفی می‌شود، یکی از مدیران عملیاتی، اعتراف کرد که به اصطلاح هوش مصنوعی مولد تهدیدی برای طراحانی است که جایگزین آن خواهد شد، دقیقاً مانند روبات‌ها در کارخانه‌ها.زیرا  ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGBT سریعتر و کم هزینه تر هستند.

منبع: خبرثریا

محتوی بیشتر از فناوری در سلامت و پزشکی:

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

Check Also

تصویربرداری از قلب بوسیله یک حسگر پوشیدنی

تصویربرداری از قلب بوسیله یک حسگر پوشیدنی

محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو از توسعه یک حسگر پوشیدنی دارای قابلیت نظارت و تصویربرداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *