چهارشنبه , ۹ فروردین ۱۴۰۲
توافق‌نامه هوش مصنوعی آمریکا و اروپا امضا شد

توافق‌نامه هوش مصنوعی آمریکا و اروپا امضا شد

آمریکا و اروپا برای نخستین‌بار توافق‌نامه جدیدی امضا کرده‌اند که روی هوش مصنوعی تمرکز دارد تا با تعیین چهارچوب‌هایی جدید، استفاده از هوش مصنوعی را برای بهبود کشاورزی، مراقبت‌های بهداشتی، سیستم‌های اضطراری، پیش‌بینی آب‌و‌هوا و شبکه برق تسریع کنند و قرار است همه این اهداف در سال میلادی جاری وصول شود.

یک مقام ارشد دولت ایالات متحده، اندکی قبل از اعلام رسمی این ابتکار آن را اولین توافقنامه هوش مصنوعی بین ایالات متحده و اروپا خواند. این مقام گفت که پیش از این، توافقات محدود و به حوزه‌های خاصی مانند بهبود امنیت حریم خصوصی مربوط می‌شد.

مدل‌سازی هوش مصنوعی به الگوریتم‌های یادگیری ماشینی اشاره دارد که از داده‌های موجود برای تصمیم‌گیری منطقی استفاده می‌کنند و می‌توانند برای بهبود سرعت و کارایی عملیات و خدمات دولتی استفاده شوند.

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

مقام ارشد دولت ایالات متحده می‌گوید: “مهم‌ترین جنبه‌ی توافق این است که داده‌های آمریکا در آمریکا و داده‌های اروپا در اروپا باقی می‌مانند: می‌توانیم مدلی بسازیم که با داده‌های اروپا و آمریکا ارتباط برقرار کند؛ چون هرچه مقدار و تنوع داده‌ها بیشتر باشد، مدل هوش مصنوعی بهتر می‌شود”.

این مقام دولتی در اظهاراتی گفت: توافق‌نامه جدید به دولت‌ها امکان دسترسی بیشتر به مدل‌های هوش مصنوعی دقیق‌تر و غنی‌تر از داده‌ها را می‌دهد که منجر به پاسخ‌های اضطراری کارآمدتر، مدیریت شبکه برق و مزایای دیگر می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به شبکه برق گفت ایالات متحده داده‌هایی درباره نحوه استفاده از برق و ناحیه‌های تولید برق و نحوه متعادل‌سازی بار شبکه برای جلوگیری از خاموشی در حین تغییرات آب و‌هوایی جمع می‌کند. بسیاری از کشور‌های اروپایی دارای داده‌های مشابهی هستند که در ارتباط با شبکه‌های برق خود جمع آوری می‌کنند. تحت شراکت جدید، همه این داده‌ها در یک مدل هوش مصنوعی مشترک استفاده می‌شود که نتایج بهتری را در اختیار مدیران، اپراتور‌های شبکه و سایر افرادی که برای بهبود سیستم‌ها به فناوری هوش مصنوعی تکیه می‌کنند، ایجاد می‌کند.

این مشارکت در حال حاضر فقط بین کاخ سفید و کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی ۲۷ عضو اتحادیه اروپا است و از دیگر کشور‌ها نیز برای پیوستن در ماه‌های آینده دعوت خواهد شد.

منبع: آنا

  • توافق‌نامه هوش مصنوعی آمریکا و اروپا امضا شد

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

Check Also

آمریکا و اروپا برای استفاده گسترده‌تر از «هوش مصنوعی» توافق کردند

آمریکا و اروپا برای استفاده گسترده‌تر از «هوش مصنوعی» توافق کردند

ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا روز جمعه از توافق خود برای سرعت بخشیدن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *