افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در روز ارتباطات

افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در روز ارتباطات

رییس مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند اعلام کرد: سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در منطقه ۱۰ تهران افتتاح خواهد شد.

علی یقطین با اعلام این خبر گفت: با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۰ و شتاب دهنده «ذوق» سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند، روز ارتباطات افتتاح می شود.

به گفته وی، این مراکز با هدف توسعه اهداف برنامه «تهران هوشمند» و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوپا و گروه‌های استارتاپی فعال در حوزه خدمات شهروندی و شهر هوشمند و برای استفاده از ظرفیت‌های این بخش از زیست بوم نوآوری برای رفع معضلات شهری به بهره برداری رسیده اند.

یقطین در توضیح ویژگی‌های این مرکز گفت: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۱۰ در فضایی به وسعت تقریبی ۳۰۰ متر مربع، دارای امکاناتی از جمله اتاق کار ویژه شرکت‌ها، میز کار برای فعالیت‌های اشتراکی و فضای کاری ویژه استارتاپ‌ها است. اینترنت و استفاده از مشاوره‌ها و آموزش‌های تخصصی هم به صورت رایگان در اختیار فعالان این حوزه قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: تا کنون حدود ۱۰ شرکت و ۲۲ تیم استارتاپی در این مرکز مستقر شده‌اند که در آینده و پس از افتتاح، گروه‌های بیشتری را میزبانی خواهند کرد.

یقطین پیرامون همکاری با شهرداری منطقه ۱۰ در راه اندازی این مرکز نوآوری افزود: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۱۰ که در حوالی خیابان قزوین واقع شده، با حمایت کامل شهرداری این منطقه از جمله اختصاص ساختمانی ویژه برای تاسیس این مرکز و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم نوآوری شهری و بخصوص در جهت رفع برخی چالش‌های این منطقه به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: این سومین مرکزی است که در همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران با سایر بخش‌های شهرداری و دانشگاه‌ها و شتاب دهنده‌ها آغاز به کار خواهد کرد و پیشتر، مراکز نوآوری منطقه ۹ و ۴ با همکاری دانشگاه‌های صنعتی شریف و علم و صنعت فعالیت خود را آغاز کرده بودند.

پیش بینی شده در آینده‌ای نزدیک نیز تاسیس مراکز نوآوری شهری توسعه یابد و بدین ترتیب با حمایت از کسب و کارهای نوآور و نوپا در هر مرکز، رویکرد ویژه‌ای برای حرکت هدفمندتر به سمت تهران هوشمند شکل خواهد گرفت و با اتصال شهرداری و حوزه نوآوری شهری می‌توان برای رفع نیازهای فناورانه شهرداری و شهر اقدام های موثرتری انجام داد.

روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران،

آنچه در مورد شهر هوشمند در پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی می خوانیم:

کارگاه حاکمیت شهرهای هوشمند در اجلاس جامعه اطلاعاتی برگزار می شود
تفاهم آنلاین ایرانسل و شهرداری تهران برای توسعۀ شهر هوشمند
هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل با سامانه مدیریت هوشمند ناوگان «ره نگر»
عرضه نرم‌افزارهای مدیریت منابع سازمانی و شهر الکترونیک بومی در کشور

Check Also

افزایش ایمنی افراد در معابر جورجیا با اینترنت اشیا

افزایش ایمنی افراد در معابر جورجیا با اینترنت اشیا

شرکت مخابراتی Cellular آمریکا از توسعه رویکردی هوشمند با اینترنت اشیا برای تضمین شناسایی افراد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *