دسته‌بندی نشده

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

یک سیستم هوش مصنوعی خلاقانه جدید به نام ModelScope اکنون ویدیوهای کوتاهی را در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند. نتایج اولیه به طرز شگفت‌انگیزی عجیب و خنده‌دارند، اما در عین حال مشخص است که این ابزارها چقدر قدرتمند خواهند شد.

Modelscope که توسط یک تیم مشترک در Huggingface توسعه یافته است، یک «مدل انتشار متن به ویدیو چند مرحله‌ای» است که از متن انگلیسی ساده  آنچه را که می‌خواهید ببینید، تولید می‌کند. این سیستم یک رابط کاربری بسیار ساده دارد.

مثل موارد مشابه، این هوش مصنوعی مولد بر روی مجموعه داده بزرگی از ویدئوهای ساخته شده توسط انسان آموزش داده شده و باز همان مسئله کپی رایت ممکن است دامن گردانندگانش را بگیرد.

فناوری هوشمندFanahoosh” آخرین به روزترین محتوی در هوش‌مصنوعی

رمینگتون اسکات، بنیانگذار و مدیرعامل Hyperreal می‌گوید: «مشکل اساسی هوش مصنوعی مولد و دیپ فیک یا جعل عمیق در همه این سیستم‌های هوش مصنوعی جدید این است که داده‌های آموزشی که استفاده می‌شود متعلق به جعل‌کنندگان عمیق نیست. و صاحبان کپی رایت پولی دریافت نمی کنند.

می‌توان حدس زد مردم به زودی از هوش مصنوعی ویدئویی خواهند خواست که تکه‌های فیلم‌های سینمایی را به ویدئوهای جدیدی تبدیل کند و داستان‌های جدیدی تواید کند.

آیا مثل Napster -سایت باستانی دانلود موسیقی- این سرویس هم با مشکل قانونی مواجه خواهد شد.

اما چیز جالب این است که این فناوری با چه سرعتی تکامل می‌یابد.

ویدئوی ویل اسمیت را می‌توانید در اینجا ببینید و مشاهده کنید که با چه اشتهایی مشغول خوردن است!

منبع: Huggingface

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا