فناوری در خودروهوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی بر Apple Car اولویت پیدا کرد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

رونق بازار هوش مصنوعی توجه اپل را به خود جلب کرده است. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند ظاهراً Apple Car به نفع هوش مصنوعی کنار کشیده است.

اپل سالهاست که قصد دارد خودروی الکتریکی خود را تولید کند اما اکنون به نظر می‌رسد دست از تلاش برداشته و قصد دارد در حوزه پر سودتری سرمایه‌گذاری کند.

بر اساس اعلام بلومبرگ، مارک گورمن خبرهای تازه‌ای دارد. با اینکه به نظر می‌رسید برنامه‌های جاه‌طلبانه غول کوپرتینویی خوب پیش می‌روند اما مشخص شده مشکلاتی که وجود داشته این شرکت را از تولید خودروی خود منصرف کرده است.

پروژه Apple Car لغو شد

اوایل هفته اطلاعیه‌ای منتشر شد که ۲۰۰۰ کارمند اپل را غافلگیر کرد. کوین لینچ سرانجام خبر لغو پروژه تولید خودروی اپل را اعلام کرد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده اعضای گروه پروژه‌های ویژه ( SPG) که به تولید خودرو مشغول بودند اکنون به حوزه هوش مصنوعی منتقل خواهند شد. به نظر می‌رسد رونق بازار هوش مصنوعی توجه اپل را به خود جلب کرده.

اگر این گزارش درست باشد ظاهرا Apple Car به نفع هوش مصنوعی کنار کشیده است. به هر حال این موضوع خیلی هم عجیب نیست چرا که مدت‌هاست بازار خودروهای الکتریکی راکد شده و خودروسازان در حال حاضر با مشکلاتی در تولید و کاهش تقاضا روبرو هستند.

به هر حال تمامی این گفته‌ها فعلا در حد حدس و گمان است و برای اطلاع از نتیجه باید منتظر اطلاعیه رسمی اپل باشیم.

منبع: تکنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا