پیشنهاد سردبیررسانه دیجیتال

۶ اصل تولید محتوای ویدئویی به سبک حرفه ای ها

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نویسنده : تیم نویسندگان سایت allbusiness   مترجم : امیر آل علی

اگر به آمارها نگاهی بیندازید، متوجه این امر خواهید شد که برای چهارمین سال متوالی، ویدئو بالاترین رتبه از نظر محبوبیت را به دست آورده است. در رده های بعدی نیز وبلاگ و اینفوگرافی قرار دارد. این موضوع به خوبی ضرورت ساخت ویدئو توسط هر برندی را نشان می دهد. با این حال آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چه دلایلی باعث می شود تا برخی از ویدئوها بسیار محبوب شوند و بسیاری از آنها با کمترین میزان توجهات همراه هستند؟  در این زمینه اگرچه می توان دلایل مختلفی را بیان کرد. با این حال لازم است تا نسبت به آنها اولویت هایی را داشته باشید. درواقع تاثیر تمامی آنها به یک اندازه نبوده و به همین خاطر در ابتدا باید موارد اصلی را در نظر بگیرید. مشورت گرفتن از بهترین های این عرصه، به شش اصلی منجر شده است که در ادامه تمامی آنها را بررسی خواهیم کرد. 

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

۱-دلیل مهمی برای کار خود داشته باشید 

ممکن است تنها دلیل شما برای تولید ویدئو، انجام اقدامی مشابه برای رقابت با سایر برندها باشد. بدون شک چنین دلیلی ابدا به نتیجه خوب منجر نخواهد شد. درواقع شما باید ایده ای جذاب را در اختیار داشته باشید و احساس نیاز به موضوع مورد نظر، به خوبی حس شود. در این زمینه تمرکز بر روی موارد تکراری، کمترین نتایج ممکن را برای شما به همراه خواهد داشت. این امر در حالی است که اگر خواهان کسب نتایج حداکثری از اقدام خود هستید، لازم است تا دید حرفه ای نیز داشته باشید. به صورت کلی تا زمانی که دلیل مهمی برای تولید محتوای ویدئویی وجود ندارد، نباید اقدامی را در دستور کار خود قرار دهید. در این زمینه فراموش نکنید که شما باید در کنار توجه به موضوعات مهم و مورد نیاز، به رعایت اصل تنوع نیز توجه داشته باشید. 

۲-معیارهایی را ایجاد نمایید 

برای این امر که اقدامات شما از یکسری حداقل ها برخوردار باشد و کیفیت کار تقریبا یکسانی را ارائه دهید، لازم است تا معیارهایی را داشته باشید تا امکان مقایسه شکل گیرد و با رعایت آنها، از سطح بالای خود اطمینان حاصل نمایید. در کنار این موضوع توصیه می شود که از درست بودن معیارهای خود اطمینان حاصل نمایید. در این زمینه می توانید آنها را از دل نمونه های موفق نیز استخراج نمایید. با این حال این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که این اقدام نباید باعث شود که در دایره تقلید گرفتار شوید. در زمینه پیدا کردن معیارها، بررسی دلایل شکست های قبلی خودتان و یا برندهای دیگر نیز کمک بسیار خوبی خواهد کرد. مطالعه مقالات مرتبط نیز اقدام هوشمندانه خواهد بود. 

۳-بسترهای خود را انتخاب نمایید 

شما از قبل باید بدانید که ویدئوی شما در چه بسترهایی قرار است به اشتراک گذاشته شود. درواقع یکی از مشکلات رایج افراد این است که محتوای خود را ارسال می کنند و به موقع نبودن بدون شک آسیب هایی را به تلاش شما وارد می کند. در این زمینه برخی از سایت ها نظیر یوتیوب باید جزو اولویت های اول شما باشد. با این حال مبنای کار شما، جامعه هدف خواهد بود. درواقع ممکن است یک سایت محلی، در منطقه موردنظر شما حتی از یوتیوب نیز محبوب تر باشد. درواقع در این بخش شما نیاز دارید تا به درک لازم از مخاطبان خود دست پیدا کنید. 

۴-رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید 

از دیگر مواردی که لازم است تا رعایت نمایید، بررسی مداوم برندهای مختلف است که در این زمینه رقبا، از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. این موضوع کمک خواهد کرد تا در کنار ایده گرفتن، با اقدامات رایج و ترندها آشنا شده و در تلاش برای نوآوری باشید. با این اقدام طبیعی است که به خوبی می توانید نظرات را به سمت خود جلب نمایید. در این زمینه فراموش نکنید که تنها در اختیار داشتن سناریوی خوب و متفاوت کافی نبوده و جذابیت بصری نیز درصد بالایی از موفقیت شما را شامل می شود. به همین خاطر ابدا نباید از استخدام یک فیلم بردار حرفه ای، تردید داشته باشید. در این زمینه می توانید به صورت پروژه ای نیز فعالیت نمایید تا در هزینه ها صرفه جویی شود و در صورت عدم رضایت، به راحتی بتوانید با فرد دیگر همکاری داشته باشید. درواقع شما نباید از خلاف جهت رایج اقدام کردن، واهمه داشته باشید. این جمله را همواره با خود تکرار کنید که نقطه مقابل شجاعت ترس نبوده و تنها شامل انطباق می باشد. 

۵-از خلاقیت غافل نشوید 

خلاقیت به معنای انجام کارها به شیوه ای متفاوت است که نتایج بهتری را به همراه داشته باشد. در این زمینه شما حتی برای مشورت گرفتن نیز باید به دنبال افرادی باشید که تفکر خلاق بالایی را دارند. هنر اصلی در این بخش، ایجاد ارتباط لازم میان فعالیت های متنوع شما است. درواقع حتی در زمینه ویدئو نیز می توان ده ها نمونه مختلف را ایجاد نمود. در این راستا اگر نتوانید اقدامات را در راستای یک هدف بلندمدت قرار دهید، بدون شک شانس کسب بالاترین حد نتایج را از دست خواهید داد. در زمینه خلاقیت ممکن است ایده های شما به عنوان مدیر برند، ابدا جذابیت و کاربرد لازم را نداشته باشد. به همین خاطر بهتر است که در این زمینه به توصیه های تیم تولید محتوای خود گوش دهید و تنها از افراد حرفه ای کمک بگیرید. در این زمینه ممکن است تصور کنید که با گذشت زمان، به مراتب بهتر خواهید شد. با این حال در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، حتی شروع متوسط نیز باعث می شود تا مخاطب، سایر گزینه ها که تعداد آنها ابدا کم نیست را بررسی نماید. 

۶-انتظار بیش از حد نداشته باشید 

با مشاهده بسیاری از ویدئوها متوجه این موضوع خواهید شد که تلاش تیم تولیدکننده این بوده است که تا حد امکان مفاهیم و موضوعات موردنظر خود را منتقل نمایند. با این حال بمباران اطلاعاتی باعث می شود تا نتایج بسیار بدی را به دست آورید. در این زمینه توصیه می شود که انتظارات خود را در حد معقول قرار داده و یک ویدئو را بیش از حد شلوغ نکنید. در این زمینه یک اقدام موفق شامل شروعی جذاب، محتوای اصلی و پایان بندی مناسب است که ضعف در هر یک از آنها، شانس رشد شما را محدود خواهد کرد. 

در آخر توصیه می شود که روزهای ابتدایی کار خود، ویدئوها را با بازبینی های چند باره همراه سازید. این موضوع کمک خواهد کرد تا سطح بهتری را برای کار خود ایجاد نمایید. همچنین این موضوع را نیز فراموش نکنید که توصیه های فوق نباید باعث شود تا شما در دایره ترس ها باقی بمانید و به فردی بیش از حد ایده آلگرا تبدیل شوید. 

منبع: فرصت امروز

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا