توسعه پایدارصنعت هوشمند

پیاده‌سازی کنتورهای هوشمند آب در بریتانیا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

شرکت تامین آب بریتانیا از همکاری با یک ارائه‌دهنده فناوری دیجیتال برای پیاده‌سازی زیرساخت اندازه‌گیری مبتنی بر اینترنت اشیا (AMI) به‌ منظور مدیریت عرضه کنتورهای آب هوشمند خبر داد.

بریتانیا از اجرایی شدن زیرساخت‌های اندازه‌گیری پیشرفته در شرکت‌های آب خبر و توضیح داد که ارائه یک راه‌حل نهایی برای کنتورهای آب به‌عنوان یک سرویس، الزامات اندازه‌گیری هوشمند آب را در سراسر این مناطق پوشش می‌دهد.

راه‌حل کنتور به‌عنوان یک سرویس

شرکت تأمین آب بریتانیا (Essex & Suffolk) در راستای پیاده‌سازی زیرساخت‌های اندازه‌گیری پیشرفته اینترنت اشیا به‌منظور مدیریت عرضه کنتورهای آب هوشمند، با یک ارائه‌دهنده فناوری دیجیتال همکاری می‌کند. طبق این توافق‌نامه، کنتورها در سراسر مناطق تحت خدمات مستقر خواهند شد.

این قرارداد تعهدی برای رفاه جوامع و حفظ با ارزش‌ترین منابع با ایجاد جهانی متصل‌تر، کارآمدتر و مسئولانه‌تر و سنگ‌بنای حمایت از بلندپروازی‌های بریتانیا برای راه‌اندازی کنتورهای هوشمند در سراسر مناطق کشور و یک اقدام حامی محیط زیست است که هم‌زمان مصرف و نشتی آب را کاهش می‌دهد و یک سیستم کم‌مصرف آب برای کاربران فراهم می‌آورد.

نصب زیرساخت‌های شبکه کم‌مصرف و دوربرد، بخش ارتباطات با سیستم بریتانیا را قادر می‌سازد از طریق زیرساخت شبکه، داده‌ها را از کنتورهای هوشمند آب برای تجزیه‌وتحلیل مؤثر گزارش‌ها از سراسر شبکه از راه دور در زمان واقعی ارسال کند.

ارائه یک راه‌حل نهایی برای کنتورهای آب به‌عنوان یک سرویس، الزامات اندازه‌گیری هوشمند آب را در سراسر منطقه پوشش می‌دهد، ضمن این‌که از اهداف مصرف سرانه و آگاهی از نشتی کشور پشتیبانی می‌کند. شرکت آب این مناطق متعهد شده است تا سال ۲۰۳۵ از هوشمند بودن تمام کنتورهای آب اطمینان حاصل کند.

برنامه‌های بریتانیا در بخش مدیریت آب

بریتانیا در نظر دارد طی ۱۱ سال آینده یک شبکه ارتباطی بی‌سیم را برای حداکثر یک میلیون خانوار و کسب‌وکار فراهم کند، این امر به‌معنای دسترسی از راه دور به قرائت‌های ساعتی کنتور آب است که موجب افزایش دید استفاده و کمک به مشتریان در کنترل قبض‌های خود می‌شود. این شبکه از شرکت آب در شناسایی و کاهش نشتی‌های خانگی در سراسر منطقه خدمات پشتیبانی خواهد کرد و کاهش میزان هدر رفت آب را در بعضی از مناطق دارای تنش آبی کشور به‌دنبال خواهد داشت.

پیاده‌سازی طرح اندازه‌گیری هوشمند بینش ارزشمندی در شکل دادن به این امر ارائه می‌دهد که صنعت چگونه می‌تواند درک بهتری از استفاده و محافظت از آب داشته باشد، چراکه املاک و مستغلات تقریباً ۱۸ درصد از مشترکان آب در مناطق خدمات این سازمان دارای نشتی آب هستند که تأثیر مستقیمی بر ارزش قبوض آن‌ها دارد و از طریق این اتصال هوشمند، قادر خواهد بود نشتی‌ها را از سمت مشتری دقیق‌تر و سریع‌تر از قبل تشخیص دهد و از مشتریان در پایین نگه داشتن صورت‌حساب‌هایشان تا حد امکان حمایت کند.

داده‌های ساعتی همچنین امکان همکاری با مشترکان و اطلاع‌رسانی به آن‌ها در زمینه میزان آب مصرفی، همچنین ارائه راهکارهایی در مورد چگونگی کاهش مصرف آب برای کمک به بهبود زندگی و حفاظت از محیط زیست را فراهم می‌آورد.

منبع: ایمنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا