کاهش بستری مجدد بیماران در بیمارستان ها با هوش مصنوعی

کاهش بستری مجدد بیماران در بیمارستان ها با هوش مصنوعی

محققان استرالیایی در تلاش هستند با استفاده از هوش مصنوعی دریابند چرا برخی بیماران مدتی بعد از مرخص شدن از بیمارستان‌ها مجدداً در آنجا بستری می‌شوند.

بستری مجدد بیماران در بیمارستان‌ها یکی از چالش‌های جدی نظام‌های بهداشت و درمان در سراسر جهان است که هزینه‌های زیادی را نیز تحمیل می‌کند. پژوهشگران استرالیایی امیدوارند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی مهم‌ترین علل این مساله را شناسایی کرده و میزان بستری مجدد افراد را کاهش دهند.

در قالب این بررسی علمی از اطلاعات و سوابق ده ساله بیماران مختلف در استرالیا برای دست یافتن به یک تصویر کلی و جامع استفاده شده است. سوابق یادشده مربوط به ۱۴ هزار بیمار استرالیایی است و جزئیات مربوط به علل بستری شدن مجدد این بیماران نیز بررسی می‌شود.

محققان می‌گویند با تکمیل این بررسی خطرات جدیدی که بیماران را در بیمارستان‌ها تهدید می‌کنند، شناسایی می‌شود و کیفیت رسیدگی و مراقبت‌های درمانی نیز افزایش می‌یابد.

پژوهشگران می‌گویند این تحقیق منجر به ابداع مدل‌هایی برای رسیدگی دقیق‌تر به بیماران مختلف مانند مبتلایان به بیماری‌های قلبی، کبدی و غیره می‌شود تا آنها مجدداً نیاز به بستری در بیمارستان پیدا نکنند. انتظار می‌رود این تحقیق تا سال ۲۰۲۱ تکمیل شود.

مهر به نقل از زددی نت،

محتوی دیگر از هوش مصنوعی دراقتصاد الکترونیکی:

هوش مصنوعی یوتیوب به کامنت ها پاسخ می دهد
ساخت دیوارهای مرزی مجازی در آمریکا
سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی ۵ برابر می‌شود
اپلیکیشن مخفی کردن چهره سوژه های عکاسی برای آیفون

Check Also

نیازمند هوش مصنوعی ایمن و اخلاقی برای سلامتی انسان هستیم

نیازمند هوش مصنوعی ایمن و اخلاقی برای سلامتی انسان هستیم

سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواستار احتیاط در استفاده از ابزارهای مدل زبانی بزرگ (LLM) تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *