رسانه دیجیتال

چت تصویری با ۵۰ کاربر در قابلیت جدید اینستاگرام

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

اینستاگرام در جدیدترین قابلیت خود امکان تماس تصویری با ۵۰ کاربر را در Messenger Room فراهم کرده است.

هفته پیش گزارشی در فضای مجازی منتشر شد که از راه‌اندازی جهانی Messenger Room فیسبوک، به علت افزایش محبوبیت این دسته نرم‌افزار‌ها در دنیای کنونی، خبر می‌داد. دلیل افزایش محبوبیت سرویس‌های پیام‌رسان آنلاین نیز شیوع ویروس کرونا و عواقب آن است که همه جهانیان را درگیر کرده است.

اینستاگرام و قابلیت جدید Messenger Rooms

اکنون اینستاگرام، یکی از برنامه‌های خریده شده توسط فیسبوک، درون خود Messenger Rooms دارد. نسخه اینستاگرامی این برنامه اکنون تا ۵۰ کاربر را پشتیبانی می‌کند اینستاگرام این خبر را دیروز در صفحه توئیتری خود منتشر کرد.

نحوه استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام

برای آغاز تماس تصویری با دوستان خود در اینستاگرام، تنها کافی است پیام‌های خود را باز کرده روی آیکون ویدئو کلیک کرده و سپس گزینه جدید “ساخت اتاق / Create a Room” را انتخاب کنید. از این قسمت شما می‌توانید انتخاب کنید که پیام دعوت به گروه مذکور برای کدام یک از دوستان شما ارسال شود. سپس لینک اتاق خود را کپی کرده و آن را حتی با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید.

علی‌رغم تمام تنظیمات که در اینستاگرام انجام می‌شود، وارد شدن به چت تصویری شما را به نرم‌افزار فیسبوک منتقل می‌کند که امری لازم است.

قابلیت Guide  اینستاگرام چیست؟

اوایل هفته جاری، اینستاگرام یک قابلیت دیگر نیز به نام Guides معرفی کرد. این یک ویژگی جدید است که به کاربران منتخب اجازه می‌دهد راهنما‌های خود را منتشر کنند که در واقع مانند مقالات عمومی هستند. اولین راهنما‌های موجود در این پلتفرم با تمرکز روی کمک به سلامت کاربران منتشر شده است. به عنوان مثال یک بنیاد آمریکایی برای پیشگیری از خودکشی، اکنون دو راهنما در زمینه سلامت روان در اینستاگرام خود دارد که یکی از آن‌ها درباره “بهداشت روانی و COVID-19” است که شامل استراتژی‌های ارزشمند مراقبت از خود می‌شود. پیش از این، در اواسط ماه آوریل، اینستاگرام تمرکز خود را روی حمایت از کسب‌وکار‌های کوچک که در طول شیوع ویروس کرونا متضرر شده بودند، قرار داده بود.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا