هوش مصنوعی

هوش مصنوعی راز درون سیاهچاله را برملا می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

محققان از هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی برای کشف آن‌چه درون سیاهچاله وجود دارد؛ استفاده می‌کنند.

 از «فیوچریتی»، هوش مصنوعی در سراسر جهان انقلابی عظیم به‌پا کرده است. دانشمندان در تحقیقات خود از هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی استفاده کرده تا رازهای موجود در کیهان را توسط آن کشف کنند. رمز و رازهای بسیار در کهکشان‌ها وجود دارد که انسان با استفاده از یادگیری ماشینی به مرور زمان در آن رسوخ می‌کند.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

تحقیقات جدید از محاسبات کوانتومی و یادگیری هوش مصنوعی برای کشف آنچه درون سیاهچاله وجود دارد استفاده کرده تا به به رازهای برملا نشده دست پیدا کند. هدف از هوش مصنوعی این است که به انسان نشان دهد چه چیزی در آن وجود دارد.

این تحقیقات به دانشمندان در درک بهتر دوگانگی «هولوگرافیک» یا «تمام‌نگار» کمک می‌کند. دوگانگی هولوگرافیک یک اصطلاح در علم فیزیک و به معنای بازگشت تصویر دوبعدی از یک تصویر سه‌بعدی است. بعضی از فیزیکدانان بر این معتقدند که در جهانی به ظاهر سه‌بعدی زندگی می‌کنیم، اما در اصل یک هولوگرام دوبعدی است. همچنین هولوگرافیک نشان می‌دهد که تمام محتوای اطلاعات دارای بیشینه‌ای خاص است.

در مطالعات اخیر نشان داده شده است که در داخل سیاهچاله گرانش در سه‌بعد وجود دارد و به دلیل جاذبه گرانشی نور از آن نمی‌تواند عبور کند. در سیاهچاله به دلیل جرم بسیار بالا زمان و فضا در هم می‌پیچد. بر اساس علم فیزیک گرانش سیاهچاله‌ها که به صورت سه‌بعدی است به ذرات دو بعدی متصل می‌شود؛ بنابراین یک سیاهچاله در فضای سه‌بعدی وجود دارد، اما انسان‌ها آن را به صورت پرتاب‌شده از ذرات در دو بعد می‌بینند.

منبع: ارز دیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا