رباتیککشاورزی هوشمند

مزرعه رباتیک پیشرفته شرکت پلنتی (Plenty) کشاورزی سنتی را دگرگون می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مزرعه رباتیک پیشرفته شرکت پلنتی (Plenty) کشاورزی سنتی را دگرگون می‌کند. این شرکت کشاورزی عمودی و رباتیک پیشرفته را برای انجام کار‌هایی مانند کاشت و برداشت توسعه داده است.

یک مزرعه عمودی سرپوشیده با فناوری پیشرفته می‌تواند تولید غذا را متحول کند. پلنتی، یک شرکت مستقر در سانفرانسیسکو، سرپرستی یک مزرعه رباتیک با فناوری بالا را بر عهده دارد.

کشاورزی عمودی شامل کشت محصولات در برج‌های روی هم قرار گرفته در داخل خانه است در حالی که ربات‌های پیشرفته وظایف کاشت بذر تا برداشت محصول را انجام می‌دهند و انجام فرآیند‌های خودکار و کارآمد را تضمین می‌کنند.

چه فناوری پیشرفته‌ای در مزرعه پلنتی وجود دارد؟

این مزرعه سرپوشیده از محیطی کاملا کنترل‌شده استفاده می‌کند، از جمله سیستم‌های روشنایی ال‌ای‌دی (LED) سفارشی که نور خورشید را شبیه‌سازی می‌کنند تا رشد، طعم و بافت گیاه را بهینه کنند و مصرف انرژی را به حداقل برسانند.

مدیریت آب در اینجا ضروری است، زیرا استفاده از سیستم‌های آبیاری مخصوص گیاهان به طور قابل توجهی مصرف آب را در مقایسه با کشاورزی معمولی کاهش می‌دهد. این مزرعه شامل اقدامات کنترل کیفیت نیز می‌شود و ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی بدون نیاز به شستشو یا آفت‌کش، محصولات برتر را بررسی می‌کنند.

هدف این نوآوری‌ها ایجاد انقلابی در تولید مواد غذایی از طریق افزایش بازده، حفظ منابع و ارائه محصولات تازه و با کیفیت بالا در تمام طول سال است. در این مزرعه سبزی‌های برگ‌دار پرورش می‌یابد.

هدف دستیابی به بازدهی بسیار بالاتر، مصرف حداقلی آب یعنی فقط ۱۰ درصد از آنچه یک مزرعه سنتی به آن نیاز دارد، عدم استفاده از آفت کش‌ها و پتانسیل تکثیر در مکان‌های مختلف است که انقلابی در تولید مواد غذایی ایجاد می‌کند.

این تاسیسات در روز ۱۸ مه سال ۲۰۲۳ افتتاح شدند. این ابتکار همچنین به چالش‌های پیش روی کشاورزی سنتی، مانند از دست دادن زیستگاه، کاهش زمین‌های قابل کشت و افزایش تقاضا برای غذا به دلیل رشد جمعیت می‌پردازد و به دنبال ارائه یک جایگزین پایدار و کارآمد برای روش‌های کشاورزی مرسوم، کاهش مصرف آب، حذف آفت‌کش‌ها و آزادسازی بالقوه زمین‌های کشاورزی برای احیای اکولوژیکی است.

این شرکت از فرآیند‌های خودکار برای هر مرحله از تولید، از کاشت بذر تا حمل و نقل استفاده می‌کند.

این مزرعه رباتیک از محیط‌های کنترل شده، سیستم‌های روشنایی ال‌ای‌دی اختصاصی که نور خورشید را شبیه‌سازی می‌کند و شرایط بهینه برای رشد گیاهان استفاده می‌کند. با درک و دستکاری فیزیولوژی گیاهی بدون اصلاح ژنتیکی، پلنتی می‌تواند کیفیت‌هایی مانند طعم، بافت و محتوای مواد غذایی را در محصولات افزایش دهد.

بی‌بی‌سی عملکرد ربات را اینگونه توصیف می‌کند: یک دسته از بازو‌های رباتیک سفید، که هر کدام یک ردیف انبر دارند، گیاهان و شاخه‌های آن‌ها را از سینی‌هایشان بیرون می‌آورند. به طور هماهنگ، بازو‌ها می‌چرخند و گیاهان را به حفره‌هایی با فاصله یکسان در امتداد یک بخش باریک ۱۰ متری (۳۲ فوت) منتقل می‌کنند.

منبع: ایسنا

  • مزرعه رباتیک پیشرفته شرکت پلنتی (Plenty) کشاورزی سنتی را دگرگون می‌کند
کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا