رسانه دیجیتال

مخالفت احتمالی هیات‌‏مدیره توییتر با پیشنهاد ماسک برای خرید تمامی‏‏ سهام توییتر

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

 به نظر می‌‌رسد که هیات‌مدیره توییتر با درخواست ایلان ماسک مبنی بر خرید تمامی‌‌ سهام این شرکت موافق نیست. تصمیمی ‌‌که به گفته وب‌‌سایت TheInformation در پی درخواست اخیر ایلان ماسک از توییتر برای تصاحب ۱۰۰ درصدی سهام این شبکه اجتماعی اتخاذ شده است و اگر واقعیت داشته باشد، می‌‌تواند هیات‌مدیره توییتر را وارد چالشی تازه با بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت کند.

ایلان ماسک روز ۱۳ آوریل در نامه‌‌ای به هیات‌مدیره توییتر اعلام کرد که قصد دارد کل سهام این شبکه اجتماعی را در ازای پرداخت ۲۰/ ۵۴دلار برای هر سهم و در مجموع ۴۳میلیارد دلار خریداری کند.

اگرچه هنوز توییتر به‌صورت رسمی، پاسخ دقیقی را برای این درخواست ارائه نداده، اما گفته می‌‌شود که این شرکت قصد دارد به زودی و طی برگزاری نشستی با حضور همه اعضای هیات‌مدیره، به آن رسیدگی و پاسخ نهایی خود را اعلام کند.

دانلود فایل PDF و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۱۷، بهمن‌ماه۱۴۰۰

گفته می‌‌شود که هیات‌مدیره توییتر قصد دارد با استفاده از استراتژی «قرص سمی»، کار را برای ایلان ماسک برای تصاحب خصمانه ۱۰۰درصدی سهام این شرکت سخت کند. بر اساس این استراتژی‌، زمانی که یک سرمایه‌‌گذار قصد دارد بخش زیادی از سهام را خریداری کند‌، سهام شرکت به‌طور قابل‌‌توجهی به بازار عرضه می‌‌شود و همه افراد می‌‌توانند آن را خریداری کنند. به این ترتیب، برای خرید تمامی‌‌این سهام، باید پول به مراتب بیشتری توسط سرمایه‌‌گذار پرداخت شود.

ایلان ماسک اخیرا با راه‌‌اندازی یک نظرسنجی توییتر از دنبال‌‌کنندگان خود خواست تا نظرشان را نسبت به این خرید اعلام کنند. وی در این توییت نوشت: تصمیم‌‌گیری درباره خصوصی کردن توییتر با قیمت ۲۰/ ۵۴دلار برای هر سهم باید بر عهده سهامداران باشد نه هیات‌مدیره.

اظهارنظر درباره اینکه آیا ماسک با استراتژی‌‌های هیات‌مدیره توییتر از خرید ۱۰۰ درصدی سهام این شرکت منصرف خواهد شد یا خیر، کار سختی است. اما اگر در تصمیم خود جدی باشد ‌‌باید پول بیشتری را پرداخت کند.

ماسک اخیرا در مصاحبه‌‌ای گفت که این خرید برای درآمدزایی نیست، بلکه او از آزادی بیان به‌عنوان دلیل اصلی علاقه‌‌اش به توییتر یاد می‌‌کند. با این حال، سابقه ماسک نشان می‌‌دهد که وی در خصوصی‌‌سازی شرکت‌ها نتوانسته چندان موفق عمل کند.ماسک همچنین در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که اگر توییتر پیشنهاد وی را نپذیرد، برنامه جایگزین خود را دنبال خواهد کرد. اگرچه او جزییاتی را در خصوص این برنامه اعلام نکرد، اما در نامه خود به هیات‌مدیره توییتر آورد که در صورت رد شدن این درخواست، باید در جایگاه خود به‌عنوان سهامدار این شرکت تجدیدنظر کند.

ماسک چندی پیش ۲/ ۹درصد از سهام توییتر را خریداری کرد و با آنکه اکنون بزرگ‌ترین سهامداری این شرکت محسوب می‌‌شود، عضویت در هیات‌مدیره را نپذیرفت.

جهت مشاهده و دانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

طبق گزارش بلومبرگ، ثروت ایلان ماسک در حدود ۲۶۰میلیارد دلار برآورد می‌‌شود و ارزش بازار توییتر نیز تقریبا ۳۷میلیارد دلار است. با اعلام خبر درخواست خرید کل سهام توییتر توسط ایلان ماسک، سهام توییتر با رشدی ۱۳درصدی مواجه شد و در آن طرف نیز، سهام شرکت تسلا به‌دلیل معطوف شدن توجه ایلان ماسک به این خرید جدید، افتی ۵/ ۱درصدی را تجربه کرد. ماسک پیش‌تر به جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر گفته بود که مدیریت همزمان دو شرکت، ایده چندان بدی هم نیست.

منبع: آی‌‌تی‌‌ایران

https://elececo.ir/1401/01/23/%d9%85%d8%a7%d9%87%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d9%85%d8%a7%d8%b1%d9%87-17%d8%8c-%d8%a8%d9%87%d9%85/
کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا