متاورس

متاورس چیست و چگونه وارد آن شویم؟

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

چطور وارد متاورس شویم ؟ اگر این اواخر مدام ذهنتان در پی یافتن پاسخ به این سوال است که چطور وارد دنیای متاورس (Metaverse) شوید، باید بگوییم قدم گذاشتن در متاورس آسان‌تر از چیزی است که فکرش را می‌ کنید.
در این مطلب روزیاتو، می خواهیم به شما بگوییم که نحوه انجام این کار چطور است.

فعالیت و اشتیاق به متاورس در ماه های اخیر افزایش یافته است. بسیاری از مردم دنیا هنوز در مورد این جهان های دیجیتال شگفت زده می شوند، در حالی که عده ای از مردم کنجکاوند چگونه به آن دسترسی پیدا کنند. متاورس یک دنیای مجازی و قابل تعامل است.
قابلیت همکاری یک جزء اصلی در متاورس است، به این معنی که اطلاعات بین سیستم های مختلف به طور یکپارچه رد و بدل می شود. بنابراین، ورود به متاورس ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

قابلیت همکاری در متاورس چگونه است؟

فیلم Ready Player One را تصور کنید که در آن چندین شخصیت از دنیاهای مختلف در یک اکوسیستم وجود دارند.
برخلاف دنیای دیجیتالی که در Roblox وجود دارد، یعنی جایی که کاربران تنها در صورتی می‌ توانند وارد شوند که دارای شخصیت‌ های درون Roblox باشند، یک متاورس غیرمتمرکز، مانند Sandbox، این محدودیت‌ ها را ندارد – در اینجا نحوه دسترسی به آن آمده است.

Decentraland یک پلتفرم دنیای مجازی است. این پلت فرم یکی از راه‌های ساده‌تر برای دسترسی به متاورس است. Decentraland به علاقه‌مندان به ساخت آواتار خود این فرصت را می دهد تا این کار را در وب سایت خود انجام دهند.
@Decentraland یک دنیای مجازی سه بعدی غیرمتمرکز در بلاک چین اتریوم است و به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از آواتارها، دنیای باز را بازی، تجارت و کاوش کنند. امکانات اقدامات بی پایان و در حال تکامل است!
کاربران باید توجه داشته باشند که برای دسترسی کامل به متاورس Decentraland، باید مرورگر افزونه متاماسک را دانلود و متصل کنند. پس از اتصال، کاربران می‌توانند در متاورس Decentraland حرکت کنند و پیشرفت ‌های آن را ببینند، زیرا نهادهای بیشتری روی آن زمین می‌ خرند و می‌ سازند.

کاربران می توانند در متاورس The Sandbox خلق کنند، بسازند و بازی کنند.

در همین حال، Sandbox یکی از محبوب ترین بازی های متاورس غیرمتمرکز است. این پلت فرم به کاربران اجازه می دهد تا از دنیای مجازی که در دنیای دیجیتال ایجاد می کنند، خلق کنند، بسازند و کسب درآمد کنند.
اخیراً، آدیداس زمینی را در The Sandbox خریداری کرد تا متاورس خود یعنی Adi-verse را ایجاد کند. آدیداس که قبلاً با مجموعه ‌های NFT قابل توجهی مانند Punk Comic MetaHeroes  و Bored Ape Yacht Club (BAYC) و همین طور سرمایه‌گذار GMoney و مشارکت نه چندان معمولی با Coinbase همکاری کرده است برای Web 3.0 تلاش می‌کند.

افرادی که در مورد متاورس کنجکاو هستند، می ‌توانند روی برگه «آلفا» در وب‌ سایت کلیک کنند تا روزانه بازی‌ هایی را که کاربران می ‌توانند بازی کنند تا به طور بالقوه در SAND، که توکن اصلی بازی است، به دست آورند. علاوه بر این، Sandbox به کاربران این فرصت را می دهد تا بازی های آزمایشی خود را به صورت رایگان بسازند و آموزش هایی را ارائه می دهند.

داشتن زمین در متاورس مستقیم ترین راه برای ورود به آن است.

در حالی که راه‌ های مختلفی برای ورود افراد و دسترسی به متاورس وجود دارد، مستقیم ‌ترین راه برای ورود به متاورس، سرمایه‌گذاری در زمین روی آن است. نه برای یک سرمایه گذار معمولی، اما خرید یک قطعه زمین یا یک ملک در متاورس راهی مطمئن برای دسترسی به آن است.
بسیاری از مردم خرید ملک دیجیتال را به عنوان یک دارایی در نظر می گیرند که قابل قدردانی است. سکه های متاورس رشد زیادی کسب کرده اند. در نتیجه، داشتن ملک در بازی‌های متاورس می‌تواند برای بازگشت سرمایه بالقوه سودآور باشد.
زمین های محبوب در متاورس موجود برای فروش The Sandbox ، Decentraland و Crytpovoxels هستند. همه اینها در OpenSea موجود است.

از آنجایی که متاورس طوری در نظر گرفته شده است که قابلیت همکاری داشته باشد، که به معنای باز بودن آن است، این فناوری برای کسانی که شاید نتوانند روی آن سرمایه گذاری کنند نیز باز است.
یک متاورس واقعی برای همه کسانی که مایل و کنجکاو هستند باز است.

منبع: روز پلاس

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا