اپلیکیشن و نرم افزار

مایکروسافت تصمیم دارد که دستیار هوشمند کورتانا را روی پلتفرم مادر آن یعنی ویندوز ۱۰ قوی تر کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که کورتانا از این پس می تواند به راحتی و با استفاده از نام فایل‌ها به جستجوی آنها بپردازد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از ایتنا،گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که کورتانا از این پس می تواند به راحتی و با استفاده از نام فایل‌ها به جست‌وجوی آنها بپردازد.
 
اگر چه مایکروسافت توسعه کورتانا برای پلتفرم‌های دیگر نظیر‌اندروید و iOS را متوقف کرده است اما تصمیم دارد که این دستیار هوشمند را روی پلتفرم مادر آن یعنی ویندوز ۱۰ قوی تر کند.
 
گزارش‌های به دست آمده خبر از آن می دهند که یکی از نسخه‌های این سیستم عامل که در حال حاضر برای تسترهای بتای اینسایدر عرضه شده است، دارای قابلیتی است که افراد با استفاده از آن می توانند تنها با آوردن نام فایل‌ها، آنها را در کامپیوتر شخصی خود جست‌وجو کنند.
  
همچنین کاربران مجهز به وان درایو و شرپوینت نیز می‌توانند فایل‌ها را در شبکه‌های درایوی که به آن دسترسی دارند قرار دهند، اما کلید اصلی در این جا آن است که کورتانا می‌تواند بدون نیاز به جزئیات خاصی، اطلاعات مورد نیاز را به سرعت هر چه تمام‌تر از میان انبوهی از داده‌ها بیابد و در اختیار کاربر قرار بدهد.
 
گزارش‌های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت حاکی از آن است که دانستن و به زبان آوردن تنها یک بخش از نام فایل یا نام ایجاد کننده آن برای این هوش مصنوعی کفایت می کند و او با استفاده از این اطلاعات محدود نیز می تواند به راحتی به ارائه خدمات به کاربران بپردازد.
 
برای مثال شما می توانید با اعلام جملاتی نظیر «هی کورتانا! پوشه بازار یابی را باز کن» یا «هی کورتانا! فایل اکسل آنتونی را باز کن» به زبان انگلبسی از این دستیار هوشمند بخواهید که فایل‌های مورد نظرتان را برایتان باز کند.
همچنین شما می توانید از او در خواست کنید که فایل هایی که اخیرا با آنها سرو کار داشته‌اید را نیز برایتان نشان بدهد.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا