فروش سگ هوشمند بوستون دینامیک به قیمت 75 هزار دلار

فروش سگ هوشمند بوستون دینامیک به قیمت ۷۵ هزار دلار

شرکت بوستون دینامیک که به علت تولید ربات های هوشمند انسان نما و حیوان نما شهرت دارد از برنامه ریزی برای فروش سگ رباتیک خود به قیمت ۷۵ هزار دلار خبر داده است.

نمونه اولیه سگ رباتیک بوستون دینامیک سال گذشته با نام اسپات عرضه شده بود و از توانایی های حیرت انگیزی برای انجام عملیات تعقیب و گریز، عبور از انواع موانع و پرش از روی سطوح، باز کردن درب و غیره برخوردار است.

این ربات در هفته های اخیر برای فعالیت در چاه های نفت و مزارع کشاورزی در برخی کشورهای جهان به کار گرفته شده بود و بوستون دینامیک سرانجام تصمیم گرفته فروش تجاری آن را آغاز کند.

سگ های رباتیک مذکور نه تنها به طور انفرادی وظایف محوله را انجام می دهند، بلکه می توانند به صورت گروهی نیز اقدامات مختلفی را انجام دهند که از جمله آنها می توان به کشیدن یک کامیون پارک شده در پارکینگ و ایفای نقش به عنوان یدک کش خودروها اشاره کرد.

فروش سگ هوشمند بوستون دینامیک به قیمت 75 هزار دلار

شرکت سازنده ابتدا از برنامه ریزی برای فروش اسپات در سال ۲۰۱۹ خبر داده بود، اما عملیاتی شدن این تصمیم تا امسال به تعویق افتاد. بر روی مدل تازه این ربات یک دوربین استریو و سیستم های تازه شناسایی موانع نصب شده است. کنترل این سگ ها هم به صورت دستی و هم از راه دور ممکن است. همراه با ربات مذکور یک کیت ویژه هم عرضه می شود تا برنامه نویسان بتوانند بر حسب نیازهای خود قابلیت های تازه ای برای اسپات تعریف کنند.

فارس به نقل از نیواطلس،

آنچه در مورد رباتها در اقتصاد الکترونیکی می خوانیم:

ربات آمازون ویروس کرونا را می‌کُشد
تولید ربات با الهام از یوزپلنگ
کاهش ترافیک و تصادف با کمک ربات‌های خزنده!
ربات هایی که ویروس کرونا را از بین می برند

Check Also

ساخت رباتی پوشیدنی برای کمک به راه رفتن افراد کم‌توان

ساخت رباتی پوشیدنی برای کمک به راه رفتن افراد کم‌توان

پژوهشگران در کره جنوبی موفق به ساخت یک ربات پوشیدنی شدند که می‌تواند امکان راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *