پیشنهاد سردبیر

ضرورت بازتعریف اولویت های فناورانه کسب و کارها در عصر کرونا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

موسسه تحقیقاتی فارستر هشدار داده که کسب و کارها باید برای بازتعریف فرایندها و اولویت های فناورانه خود در عصر کرونا تلاش کنند و این مساله را جدی بگیرند.

فارستر تصریح کرده که تحولات ناشی از شیوع ویروس کرونا محدود به چند ماه نخواهد بود و زندگی انسان را تا یک دهه آینده تحت تاثیر قرار می دهد.

از همین رو کسب و کارها باید مدل تجاری خود را به سرعت تغییر دهند و همان طور که در عرض چند هفته دورکاری را برای کارکنان خود ممکن کردند باید برای روش های جدید تعامل با مشتریان خود برنامه ریزی کنند.

فارستر معتقد است این تصور که شرایط ثابت شده یا باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه چیزی پیش می آید غلط است و شرکت ها و کسب و کارها نباید با چنین طرز فکری وقت تلف کنند و زمان را از دست بدهند. دهه ۲۰۲۰ میلادی عصر عدم قطعیت خواهد بود  و کسب و کارهایی موفق خواهند بود که بتوانند با استفاده از فناوری خود را با شرایط پیش بینی نشده تطبیق دهند.

بر همین اساس جهان ظرف یک دهه آینده باید با ویروس کرونا زندگی کند. شیوع این ویروس تنها بحران پیش رو نیست و امکان از راه رسیدن بیماری های دیگری نیز وجود دارد و علت این مساله تخریب محیط زیست، گرمایش کره زمین و غیرقابل پیش بینی بودن تحولات ژئوپلتیک ناشی از آن است.

بنابراین کسب و کارها باید اولویت های خود را به طور ریشه ای تغییر دهند و اگر تا پیش از این بهره وری اولویت آنها بوده، ظرف ده سال آینده چابکی اصل هدایت گر شرکت ها خواهد بود. زنجیره های توزیع شرکت ها در یک دهه اخیر به شکلی طراحی شده اند که موثر و کارآمد باشند، اما در دنیایی که همه چیز به سرعت تغییر می کند، کسب و کارها باید بتوانند بدون هزینه زیاد خود را تغییر دهند و این گاهی به معنای فدا کردن بهینه سازی فعالیت هاست.

پیش بینی می شود در چنین شرایطی استفاده از فناوری های کلود افزایش یابد و شرکت ها علاقه به برون سپاری را به خصوص در مناطق آسیب پذیر از دست بدهند. همچنین اقبال به خودکارسازی فرایندها و هوش مصنوعی و دیگر فناوری های مورد نیاز برای دورکاری افزایش می یابد.

منبع: فارس به نقل از زد دی نت،

پیشنهاد می شود مقالات مرتبط با کسب وکار که در اقتصاد الکترونیکی درج شده است را نیز مطالعه نمایید:

۷ راه‌حل طلایی برای توسعه کسب‌وکارهای کوچک
عامل پیروزی در میدان رقابت کسب‌وکار
چالش‌ و فرصت‌ کسب‌وکارهای فاوا در عصر اقتصاد دیجیتال
تاثیر تکنولوژی بر حفظ جذابیت محیط برای مشتریان

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا