رباتیک

ربات دوپایی که می‌تواند راه برود و اسکیت سواری کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

ربات دوپای  لئوناردو، نوع جدیدی از حرکت رباتیک را در جایی بین راه رفتن و پرواز کردن را نشان می‌دهد.

محققان در Caltech یک ربات دوپا ساخته اند که پیاده روی را با پرواز ترکیب می‌کند و نوع جدیدی از حرکت را ایجاد می‌کند و این حرکت را به طور فوق العاده چابک و قادر به انجام حرکات پیچیده می‌کند.

بخشی از ربات مخصوص پیاده روی و بخشی نیز  پهپاد پرنده است.   این ربات می‌تواند در یک خط  حرکت کند، بپرد و حتی اسکیت بورد سوار شود. ربات لئو   که توسط تیمی در مرکز سیستم‌ها و فناوری‌های خودگردان Caltech (CAST) توسعه یافته است، اولین رباتی است که از پا‌های چند مفصلی و محرک‌های مبتنی بر ملخ برای دستیابی به کنترل بسیار خوبی بر تعادل خود استفاده می‌کند.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

سون-جو چونگ، نویسنده ارشد این مقاله و پروفسور برن، محقق هوانوردی و کنترل و سیستم‌های پویا، می‌گوید: “ما از طبیعت الهام گرفته ایم. به نحوه برخورد پرندگان با تکان دادن و جهش آنهادر خطوط تلفن فکر کنید. یک رفتار پیچیده و در عین حال جذاب هنگام حرکت پرندگان بین راه رفتن و پرواز اتفاق می‌افتد. ما می‌خواستیم از آن درک کرده و از آن درس بگیریم. “

ربات‌های دوپایه می‌توانند با استفاده از همان حرکاتی که انسان‌ها انجام می‌دهند، مانند پریدن یا دویدن یا حتی بالا رفتن از پله‌ها، با زمین‌های پیچیده دنیای واقعی مقابله کنند، اما زمین‌های ناهموار آن‌ها را مهار می‌کند. ربات‌های پرنده به آسانی در مناطق سخت حرکت می‌کنند، اما با محدودیت‌های خاص خود روبرو هستند: مصرف زیاد انرژی در طول پرواز و ظرفیت بار محدود از این جمله است. “

ربات‌هایی با قابلیت حرکت چند حالته قادر به حرکت موثرتر از محیط‌های چالش برانگیز نسبت به ربات‌های سنتی با تغییر مناسب بین وسایل حرکتی موجود خود هستند.

منبع: انتخاب به نقل از جی اس ام آرنا،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا