دیزنی از یک ربات اسکیت باز رونمایی کرد

دیزنی از یک ربات اسکیت باز رونمایی کرد

دیزنی از ربات اسکیت باز جدیدی رونمایی کرد که می تواند تعادل خود را حفظ کند. این ربات پس از زمین خوردن دوباره می ایستد و روی زمین غلت میخورد.

دیزنی مدت هاست که در زمینه تولید ربات فعالیت می کند. اما هنوز مانند بوستون داینامیکس چندان شناخته شده نیست. جاش دامارو، رئیس پارک دیزنی در رویدادی ربات جدید این شرکت را به نمایش گذاشت. در این مراسم توضیحاتی در رابطه با تلاش این شرکت برای ساخت ربات هایی با قابلیت انجام وظایف مختلف ارائه شد. ربات جدید نیز با هدف ساخت ربات اسکیت باز توسعه یافت.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

در این مراسم در مورد ربات جدید گفته شد: ساخت این ربات تلاش های اخیر این شرکت را برای توسعه رباتی با امکان برقراری رابطه عاطفی نشان می دهد. در ساخت این ربات از موادی استفاده شده است که دارای استحکام بالا بوده و فعالیت های فیزیکی ربات را نیز گسترش می دهد. ویژگی مهم دیگر این ربات ثبت حرکات فیزیکی توسط خود ربات است تا بتواند عملکردهای خود را همراه با احساسات انجام دهد.

طبق گزارش منتشر شده توسط Neowin، دیزنی قصد دارد امسال سرزمین زوتوپیا را در شانگهای افتتاح کند. هنوز مشخص نیست این ربات اسکیت باز نیز در پارک جدید برای سرگرمی بکار گرفته میشود یا خیر.

منبع: تکنا

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

Check Also

ربات انسان‌نمای «ققنوس» وظایف مختلفی را در محیط کاری بر‌عهده می‌گیرد

ربات انسان‌نمای «ققنوس» وظایف مختلفی را در محیط کاری بر‌عهده می‌گیرد

استارتاپ کانادایی Sanctuary AI در تلاش است با عرضه ربات انسان‌نمای نسل ششمی ققنوس خود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *