رسانه دیجیتال

درآمدزایی از اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نویسنده : میشله مارتین – کارشناس بازاریابی دیجیتال   مترجم : علی ‌آل ‌علی 

درآمدزایی از اینستاگرام یکی از اهداف مهم برای هر کسب و کار یا حتی تولیدکننده محتوایی است. امروزه شبکه های اجتماعی پتانسیل های بسیار زیادی برای کسب سود پیش روی کارآفرینان قرار می دهند. در این میان هم اینستاگرام همیشه جایگاه ویژه ای برای خودش دارد. دلیل آن حضور پررنگ کاربران در این شبکه اجتماعی و اضافه شدن امکانات مربوط به فروش مستقیم محصولات در آن است. با این حساب بسیاری از کارآفرینان و برندهای بزرگ در این فضا حضور گسترده ای دارند.

درآمدزایی در اینستاگرام فقط برای برندهای حرفه ای نیست. گاهی اوقات تولیدکنندگان محتوا نیز به خوبی امکان استفاده از مزایای این بخش را دارند. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی کاربران در اینستاگرام روحیه بخش خواهد بود. اگر شما هم فعالیتی در زمینه تولید محتوا در اینستاگرام دارید، می تواند به راحتی سراغ گزینه هایی برای درآمدزایی از این فضا بروید. نکته مهم در این میان آشنایی با راهکارهای مختلف در این میان است. هدف اصلی در مقاله کنونی نیز دقیقا همین نکته است. 

دانلود فایل PDF و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۱۷، بهمن‌ماه۱۴۰۰

بسیاری از کارآفرینان و حتی اینفلوئنسرها با ظرفیت های اینستاگرام به خوبی آشنایی ندارند. درست به همین خاطر همیشه مشکلاتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی آنها خواهد بود. اگر شما به دنبال پرهیز از چنین مشکلاتی هستید، باید همیشه از راهکارهای حرفه ای سود ببرید. هدف ما در این مقاله نیز معرفی برخی از راهکارهای پرسود و تاثیرگذار برای حضور در فضای اینستاگرام است. پس اگر شما به دنبال یک راهنمای مناسب برای شروع فرآیند درآمدزایی از شبکه های اجتماعی، به ویژه اینستاگرام، هستید، در ادامه با ما همراه باشید. نکات مورد بحث در این مقاله شاید یک شبه کارتان را متحول نکند، اما بدون شک فرآیند پیچیده تولید محتوا و کسب سود را ساده خواهد کرد. 

همکاری با برندها

درآمدزایی از اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی همیشه هدف مهمی محسوب می شود. این امر باید به طور مداوم در دستور کار شما به عنوان یکی از مهارت های اصلی تان باشد، در غیر این صورت شاید خیلی زود کاربران نسبت به همکاری با شما یا حتی توجه به محتوای تان بی انگیزه شوند. در دنیایی که روز به روز در حال تغییر است، شما هم باید به طور مداوم شیوه های تولید محتوا و ایده های آن را تغییر دهید، در غیر این صورت دو دستی مشتریان تان را تقدیم رقبا خواهید کرد. 

یکی از سختی های مربوط به بازاریابی در فضای اینستاگرام شامل تولید محتواست. بسیاری از برندها در اینستاگرام عضویت دارند، اما از نظر تولید محتوا عملکردی مانند اکانت های شخصی بروز می دهند. این امر شاید در نگاه نخست نوعی شکست رایج در دنیای بازاریابی آنلاین باشد، اما اگر با نگاهی دقیق تر ماجرا را بررسی کنیم، مسئله مهمتر خواهد شد. برندهایی که توانایی تولید محتوای مناسب در اینستاگرام را ندارند، خیلی زود از نظر مشتریان بدل به کسب و کارهای کلیشه ای خواهند شد. درست به همین خاطر اغلب اوقات برندها خیلی زود به دنبال همکاری با یک تیم تولید محتوای حرفه ای می روند. چنین نکته ای بازار بسیار مهم و جذابی پیش روی کارآفرینان قرار داده است. 

جهت مشاهده و دانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

اگر شما در زمینه تولید محتوا در فضای آنلاین مهارت بالایی دارید، یکی از ساده ترین گزینه ها برای درآمدزایی شامل همکاری با برندهای مختلف است. این امر شما را بدون دردسر اضافه در کانون توجه مشتریان قرار داده و وضعیت تان را به شدت بهینه خواهد کرد. درست به همین خاطر شما باید به طور مداوم عملکرد مناسب در بازار را در دستور کار قرار دهید. هرچه شهرت یک تولیدکننده محتوا در بازار بیشتر باشد، فرصت های همکاری با برندهای بزرگ بیشتری را پیدا خواهد کرد. این امر در بلندمدت شهرت و اعتبار بالایی برای تان به همراه خواهد داشت. 

اینفلوئنسرها نیز به عنوان افراد دارای مهارت در یک حوزه خاص امکان همکاری با برندها را دارند. این امر جذبیت های زیادی برای هر دو طرف به همراه داشته و نظر کاربران را به خوبی جلب می کند. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، می توانید در کنار طی مسیر دشوار تبدیل شدن به اینفلوئنسر اندکی هم به فکر همکاری با برندهای بزرگ برای تامین مالی و کسب سود باشید. 

شرکت در پروژه بازاریابی آشناسازی (Affiliate Marketing)

درآمدزایی از اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

بازایابی آشناسازی برای بسیاری از برندها گزینه ای اصلی و تاثیرگذار در بازارهای کنونی محسوب می شود. امروزه برخی از برندها برای ایجاد شهرت و همچنین معرفی محصولات شان به مشتریان اقدام به همکاری با برخی از افراد مشهور و محبوب در فضای آنلاین می کنند. البته الگوی مورد بحث در این مقاله به خوبی در دنیای آفلاین نیز دنبال می شود، اما به دلیل محبوبیت روزافزون دنیای دیجیتال نکته اساسی در این میان مربوط به انگیزه بالای برندها برای فعالیت در این راستاست. با این حساب شما مشکل زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در این وضعیت نخواهید داشت. 

همکاری با برندهای مختلف برای پروژه آشناسازی باید با دقت نظر بالایی صورت گیرد. در درجه نخست حوزه فعالیت شما با برند موردنظر باید پیوند نسبی داشته باشد، در غیر این صورت چنین همکاری هرگز سودده نخواهد بود. در این رابطه برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان شان اقدام به استفاده از گزینه های متنوع می کنند. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید همیشه ارتباط میان حوزه کاری یا به عبارت بهتر تولید محتوای تان با سلیقه مشتریان را در نظر داشته باشید، در غیر این صورت شاید هرگز شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیش روی تان قرار نگیرد.

برندها در زمینه همکاری با تولیدکنندگان محتوا و اینفلوئنسرها همیشه به خروجی نهایی کار توجه نشان می دهند. درست به همین خاطر شما باید به طور مداوم برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان ایده های تازه داشته باشید، در غیر این صورت خیلی راحت از سوی برندها کنار گذاشته خواهید شد. این امر می تواند شانس شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. 

یکی از بهترین فضاها برای پیگیری کمپین بازاریابی مربوط به آشناسازی بخش استوری است. در این بخش کاربران به طور معمول رابطه نزدیک تری با هم دارند. بنابراین اگر شما به فکر همکاری با برندها در این فضا باشید، راهکارهای بسیار بهتری برای بهینه سازی موقعیت تان پیدا خواهید کرد. 

بدون شک همکاری با برندهای مختلف گزینه بسیار جذابی به نظر می رسد. با این حال شما در ابتدای امر باید توقعات تان را بسیار اندک تعیین کنید، در غیر این صورت شاید شانسی برای همکاری با برندهای بزرگ پیش روی تان قرار نگیرد. یادتان باشد اینفلوئنسرهای بزرگ و حرفه ای در طول زمان به موقعیت فعلی شان رسیده اند. بنابراین اگر شما از همین حالا به دنبال پروژه های بزرگ باشید، خیلی زود با شکست رو به رو خواهید گشت. 

استفاده از بدج ها در لایو استریم

درآمدزایی از اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

اینستاگرام از مدت ها قبل امکان پشتیبانی از ویدئوهای لایو را به کاربران داده است. این امر جذابیت های زیادی برای کاربران داشته و از همه مهمتر اینکه نظر برندها را نیز به خود جلب کرده است. بی شک شما جایگاهی مشابه برندها در بازار ندارید. درست به همین خاطر استفاده از لایو استریم باید به طور دیگری از سوی شما دنبال شود. بهترین توصیه در این میان تلاش برای استفاده از بدج ها (Badges) در لایو است. این امر شانس تان در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور حرفه ای افزایش خواهد داد. درست به همین خاطر اگر دنبال بهینه سازی شرایط تان هستید، باید اول از همه استفاده از این گزینه در لایو استریم را در دستور کار قرار دهید، در غیر این صورت شاید امکان جلب نظر کاربران و بهینه سازی شرایط بازاریابی را خیلی زود از دست بدهید. 

یکی از دلایل اصلی معرفی بخش بدج ها در اینستاگرام مربوط به سیستم ارائه سود ناشی از تبلیغات به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب است. این امر در طول سال های اخیر بسیاری از اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا را به سوی استفاده از یوتیوب هدایت کرده است. در این میان اینستاگرام برای رقابت با پلتفرم محبوب گوگل چاره ای به غیر از ایجاد کانال های کسب درآمد برای تولیدکنندگان محتوا ندارد. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و کسب درآمد از این طریق هستید، باید بارگذاری ویدئوهای زنده را به طور مداوم در دستور کار قرار دهید. این بخش سودآوری مشخصی برای شما داشته و امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن را به همراه دارد. 

استفاده از گزینه تبلیغات در بخش ریلز

بخش ریلز نیز در طول سال های اخیر یکی از گزینه های جذاب برای کاربران بوده است. دلیل اصلی تمایل کاربران برای استفاده از بخش ریلز شباهت آن با تیک تاک است. بی تردید در طول دو سال اخیر هیچ پلتفرمی به اندازه تیک تاک نظر کاربران را به خودش جلب نکرده است. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید همیشه ریلز را نیز در برنامه های تولید محتوای تان قرار دهید. این نکته اهمیت بسیار زیادی برای برنامه های بازاریابی داشته و فرصت های قابل تأملی پیش روی تان قرار می دهد. با این حساب اگر شرایط بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای را دارید، استفاده از بخش ریلز گزینه خوبی خواهد بود. 

همکاری با برندهای بزرگ در قالب نمایش تبلیغات در ریلز نیز امکان پذیر است. این امر شاید برای تولیدکنندگان محتوای تازه کار بسیار سخت به نظر برسد، اما با اندکی جست و جو در بازار و پرس و جو به خوبی امکان حرفه ای شدن در این راستا را دارید. این فضا به دلیل جذابیت های بالایی که برای کاربران به همراه دارد، همیشه گزینه تبلیغاتی مناسبی محسوب می گردد. نکته مهم اینکه شما باید برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه باید هماهنگی میان ماهیت محتوا و تبلیغ تان را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، شما نمی توانید در محتوای مربوط به ورزش و سلامتی از تبلیغ نوشابه های گازدار سود ببرید. پس همیشه حواس تان به هماهنگی میان این دو بخش باشد. 

فعال سازی گزینه دنبال کنندگان در اینستاگرام

درآمدزایی از اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

یکی از امکانات تازه اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ مربوط به رونمایی از گزینه دنبال کنندگان بوده است. این امر درست مانند بخش دنبال کردن یوتیوب است. با این حساب استراتژی موردنظر نیز گامی در راستای استفاد بهینه از تجربه یوتیوب در اینستاگرام است. این بخش به شما فرصت استفاده از گزینه های مختلف برای دریافت هزینه در ازای نمایش محتوا به کاربران را می دهد. برخی از کاربران که مهارت بالایی در زمینه تولید محتوا دارند، امکان کسب درآمد از فرآیند تولید محتوا را دارند. این امر شاید در نگاه نخست بسیار عجیب باشد، اما اگر کیفیت محتوای شما بالا باشد، به خوبی شانس تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و ترغیب شان به سوی پرداخت هزینه برای مشاهده محتوای تان را خواهید داشت. این امر در بلندمدت شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای توسعه خواهد داد. 

فعال سازی گزینه مربوط به دنبال کنندگان در اینستاگرام برای اکانت های تجاری شخصی سازی شده است. با این حساب اگر شما دارای یک اکانت تجاری هستید، به سادگی هرچه تمام تر فرصت استفاده از امکان مورد بحث را خواهید داشت. این امر شما را در کانون توجه کاربران قرار داده و امکان تاثیرگذاری بر روی آنها به بهترین شکل ممکن را فراهم می سازد. 

یادتان باشد تولید محتوا برای کاربرانی که مایل به پرداخت هزینه هستند، به طور کامل متفاوت از شیوه های معمولی در این میان است. به عبارت بهتر، شما باید همیشه انگیزه بالایی از خودتان برای تولید محتوا نشان دهید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی کاربران و دریافت هزینه نداشته باشید. این امر شانس تان در بازار را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. 

بسیاری از برندها در طول سال های اخیر برای تولید محتوا اقدام به همکاری با اینفلوئنسرها کرده اند. نکته جالب اینکه در طول مدت زمان کوتاه رونمایی از گزینه دنبال کنندگان در اینستاگرام تمایل برندها برای همکاری با تولیدکنندگان محتوایی که به این صورت فعالیت دارند، بسیار بیشتر شده است. با این حساب شما همیشه امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان در این فضا را خواهید داشت. 

بی تردید بسیاری از برندها در طول سال های اخیر برای بازاریابی در اینستاگرام بودجه های کلانی را اختصاص داده اند. این امر شاید از نقطه نظر حرفه ای مشکل زیادی پیش روی برندها قرار ندهد، اما اگر گزینه های درستی از سوی کسب و کارها انتخاب نشود، همیشه مشکلات مربوط به بازاریابی پابرجا خواهد ماند. نکته مهم اینکه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف مشکلات زیادی دارند. با این حساب شما در صورت داشتن دامنه وسیعی از مخاطب هدف که مایل به پرداخت هزینه برای مشاهده محتوای تان هستند، به سادگی فرصت تاثیرگذاری بر روی تمام برندها و جلب همکاری شان را پیدا می کنید. این امر در مدت زمانی کوتاه از شما یک برند شخصی حرفه ای در اینستاگرام می سازد. 

توجه به سلیقه مخاطب هدف

اینستاگرام سیستم پروموت خودکار برخی از محتواهای محبوب را دارد. این امر به معنای اهمیت محتوای محبوب و مطابق سلیقه کاربران از نظر الگوریتم این پلتفرم است. اگر شما در این میان محتوای تان را به طور مداوم براساس چنین رویکردی طراحی نمایید، همیشه امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان خواهد بود. بسیاری از برندها در ابتدای مسیرشان در اینستاگرام به طور مداوم با شکست رو به رو می شوند. این امر درباره اینفلوئنسرها و همچنین تولید کنندگان محتوا نیز مصداق دارد. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با کمترین هزینه ممکن هستید، باید از همان اول سلیقه شان را در دستور کار قرار دهید. 

آشنایی با سلیقه کاربران در شبکه های اجتماعی شاید کار ساده ای نباشد، اما اگر به درستی صورت گیرد مزایای زیادی به همراه دارد. این امر شامل امکان کسب درآمد از محتوای وایرال شده و همچنین جلب نظر کاربران خواهد بود. بسیاری از برندها برای همکاری با اینفلوئنسرها اول از همه به تعداد ویدئوای وایرال شده آنها توجه نشان می دهند. درست به همین خاطر شما باید اول از همه نکات حرفه ای این حوزه را در دستور کار قرار دهید. این امر به معنای نیاز به آشنایی با سرویس های مهم است. گوگل به تنهایی تمام سرویس های مورد نیاز شما برای تحلیل داده و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را دارد. بنابراین شما به جای اتلاف وقت در میان ابزارهای مختلف باید از همان ابتدا به سراغ این پلتفرم بیایید. 

ابزار گوگل آنالیتیکس و ترندز به خوبی برای شما امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را فراهم خواهد ساخت. این نکته شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را افزایش داده و امکان پیش بینی درست سلیقه آنها را به همراه دارد. 
بسیاری از کاربران در صورت مشاهده محتوای مطابق با سلیقه شان انگیزه بالایی برای استفاده از گزینه های مربوط به خرید پیدا می کنند. در واقع بسیاری از برندها در ابتدای مسیر تولید محتوا در اینستاگرام چنین وضعیتی دارند. سپس شما می توانید به پشتوانه اعتماد کاربران حتی شروع به فروش محصولات و خدمات گوناگون نیز نمایید. با این حال اول از همه باید توانایی تان برای جلب نظر کاربران را تقویت کنید. 

امروزه استفاده از اینستاگرام در سراسر دنیا رایج شده است. بدون شک هیچ پلتفرمی از نظر جذابیت برای کاربران و امکان فعالیت مناسب برندها حتی نزدیک اینستاگرام هم نیست. بنابراین شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید همیشه نکات مربوط به این بخش را در دستور کارتان قرار دهید، در غیر این صورت شاید فرصت های بازاریابی تان یکی پس از دیگری از دست برود. آن وقت دیگر شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهینه سازی شرایط تان نخواهید یافت. استفاده از نکات مورد بحث در این مقاله برای شروع فرآیند تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و کسب درآمد مناسب خواهد بود. با این حال شما باید همیشه به دنبال شیوه های تازه تر نیز باشید. 

منبع: فرصت امروز

https://elececo.ir/1401/01/23/%d9%85%d8%a7%d9%87%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d9%85%d8%a7%d8%b1%d9%87-17%d8%8c-%d8%a8%d9%87%d9%85/
کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا