هوش مصنوعی

جهش به سوی آینده با هوش مصنوعی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

یک‌سوم شرکت‌های بزرگ فناوری بودجه کلانی را برای توسعه هوش مصنوعی اختصاص داده‌اند.

بیش از ۳۳ درصد از ارائه‌دهندگان فناوری قصد دارند ظرف دو سال آینده یک میلیون دلار (یا بیشتر) در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کنند. بر اساس گزارش اخیر گارتنر، تعداد قابل توجهی از سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری در حال برنامه‌ریزی برای افزایش سرمایه‌گذاری در فناوری هوش مصنوعی هستند.

بر اساس این گزارش، یک‌سوم چنین سازمان‌هایی در دو سال آینده یک میلیون دلار یا بیشتر در این فناوری‌ها سرمایه‌گذاری خواهند کرد. علاوه بر این، ۸۷ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی معتقدند پذیرش فناوری‌های هوش مصنوعی به‌عنوان یک حوزه اصلی سرمایه‌گذاری تا سال ۲۰۲۲ با سرعت متوسط تا سریع افزایش خواهد یافت.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

ارول راسیت(Errol Rasit)، معاون مدیرعامل شرکت گارتنر می‌گوید: «فناوری‌های مختلف هوش مصنوعی که به‌سرعت در حال پیشرفت است بر همه صنایع تأثیر می‌گذارد.» وی افزود: «سازمان‌های مختلف، سرمایه‌گذاری‌های خود را در زمینه هوش مصنوعی افزایش می‌دهند زیرا این فناوری نه‌تنها توانایی ارزیابی داده‌های مهم و بهبود کارآیی کسب‌وکار را در پی دارد بلکه ایجاد محصولات و خدمات جدید، گسترش مشتریان و تولید درآمدهای تازه را به همراه خواهد داشت.»

فناوری‌های هوش مصنوعی در کنار بینایی ماشین، بالاترین میانگین تخصیص بودجه را در مقایسه با سایر حوزه‌های فناوری نوظهور مانند رایانش ابری و اینترنت اشیاء به خود اختصاص داده‌اند. فقط تعداد کمی از شرکت‌های بزرگ، مبلغی کمتر از ۲۵۰ هزار دلار برای فناوری‌های هوش مصنوعی تخصیص داده‌اند که نشان می‌دهد توسعه هوش مصنوعی در مقایسه با سایر نوآوری‌های فناوری پُرهزینه‌تر است. به دلیل پیچیدگی ساخت و آموزش مدل‌های هوش مصنوعی، ورود به این بخش آسان نیست.

دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۱۱، مرداد ماه ۱۴۰۰

همچنین در این گزارش چالش‌هایی که سازمان‌ها به عنوان مانعی برای پذیرش هوش مصنوعی مطرح می‌کنند منتشر شده است. این موانع شامل نپختگی نسبی فناوری‌های هوش مصنوعی در مقایسه با سایر زمینه‌های فناوری است که ممکن است منجر به شکست زودهنگام ادغام این فناوری نوظهور شود.

منبع: آنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا