رباتیک

“جنرال داینامیکس” در حال ساخت کلاس جدیدی از خودروهای زرهی رباتیک

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

شرکت “جنرال داینامیکس” در حال ساخت کلاس جدیدی از وسایل نقلیه زرهی رباتیک است که از آگاهی محیطی، ظرفیت حمل بار زیاد و بسیاری از ویژگی‌های دیگر بهره می‌برد.

خودروهای زرهی رباتیک دارای معماری جدید و ماژولار خواهند بود که سخت افزار و نرم افزار مقیاس پذیر را برای پشتیبانی از ماموریت‌های آینده فراهم می‌کنند. خودروهای زرهی آینده از یک سیستم نرم افزاری جدید به نام “NGEA” استفاده می‌کنند که به طور قابل توجهی افزایش تحرک و کارآیی در نبرد، غلبه بر موانع و مسیریابی کارآمد را تجربه می‌کنند.

این وسایل نقلیه زرهی همچنین کشنده‌تر خواهند بود، نه تنها به این دلیل که می‌توانند اشیا را تشخیص دهند و شناسایی کنند، بلکه به این دلیل که می‌توانند الگوریتم اولویت بندی هدف را خودکار کنند.

دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۱۱، مرداد ماه ۱۴۰۰

آنها در نهایت، از قابلیت بقا و شناسایی و اکتشاف بالاتری برخوردار هستند و دارای آگاهی موقعیتی ۳۶۰ درجه هستند.

سیستم “NGEA” ترکیبی از توانایی‌های اصلی از جمله رایانش، ترکیب حسگرها و پردازش و یک روش کارآمد توزیع و مدیریت قدرت را ارائه می‌دهد. این خودروهای رباتیک همچنین می‌توانند عملکردی استثنایی را با توجه به اندازه، وزن، قدرت و هزینه خود ارائه دهند.

شرکت “جنرال داینامیکس” ادعا می‌کند که این خودروی زرهی موسوم به “TRX” یک نمونه جدید برای ظرفیت حمل بار توسط خودروهای نظامی ایجاد می‌کند تا طیف وسیعی از تجهیزات مورد نیاز برای ماموریت‌های تاکتیکی را در خود جای دهد. قدرت و اندازه آن نیز امکان عملکرد آن به عنوان یک وسیله نقلیه چند منظوره را محقق می‌کند.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است: این کلاس جدید از خودروهای زرهی دارای تفکر خلاقانه از طراحی تقویت شده با هوش مصنوعی گرفته تا مواد پیشرفته و سبک و سیستم محرکه هیبریدی الکتریکی هستند. “TRX” بهترین ظرفیت حمل بار را در کلاس خود برای جمل تجهیزات مورد نیاز محقق می‌کند.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

شرکت “جنرال داینامیکس” همچنین یک پلتفرم رباتیک نیمه مستقل به نام “MUTT” را معرفی کرده است که برای کاهش بار فیزیکی بر دوش سربازان پیاده نظام طراحی شده است.

قابل ذکر است که این سیستم همچنین دارای سیستم دفاعی فعال برای حملات شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی و هسته‌ای خواهد بود. اگرچه تصور اینکه هرگونه تجهیزات نظامی بتواند از یک انفجار هسته‌ای جان سالم به در ببرد، دشوار است.

منبع: ایسنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا