رباتیک

تولید ربات چهارپا چرخ دار برای تحویل کالا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

محققان سوئیسی از تولید رباتی خبر داده‌اند که هم بر روی چهارپا و هم بر روی دو پا راه می‌رود و برای تحویل انواع کالا قابل استفاده است.

این ربات از انعطاف زیادی برای راه رفتن برخوردار است و می‌تواند به سمت عقب یا جلو حرکت کند. این ربات در محیط‌های شهری می‌تواند به طور گسترده برای خرید و حمل کالا تا منزل یا محل کار مورد استفاده قرار بگیرد.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

این ربات که ANYmal نام دارد، توسط شرکت سوئیسی سوئیس مایل ساخته شده که از زیرمجموعه‌های ETH Zurich محسوب می‌شود. ربات مذکور مانند نسخه اصلی دارای چهار پایه است و با قفل کردن چرخ‌ها در انتهای آن پایه‌ها، همچنان می‌تواند در مواقع لزوم مانند یک حیوان چهارپا راه برود . این ویژگی به خصوص هنگامی که ربات مجبور به بالا رفتن از پله‌ها است مفید است، به خصوص که سایر ربات‌های چرخ دار در این شرایط متوقف می‌شوند.

برای حرکت در امتداد پیاده روها، کف زمین و سایر سطوح صاف، غلتیدن بسیار سریع‌تر و کم مصرف تر از راه رفتن است. در اینجاست که چرخ‌های موتوری وارد عمل می‌شوند، زیرا این مدل می‌تواند با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت (۱۴ مایل در ساعت) حرکت کند. همچنین، اگر ربات نیاز به پایین آمدن از مجموعه‌ای از پله‌ها یا پایین آمدن از حاشیه یک مسیر دارد، پاها خم می‌شوند تا به عنوان ضربه گیر عمل کنند.

ربات یادشده مجهز به جی پی اس، حسگرهای لیدار و دوربین‌هایی برای مسیریابی خودکار در خیابان‌های شهرها و اجتناب از برخورد با موانع است. زمان عرضه عمومی و قیمت این ربات هنوز اعلام نشده است.

منبع: مهر به نقل از نیواطلس،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا