همایش و نمایشگاههوش مصنوعی

تدوین اطلس کسب‌ و کارهای هوش مصنوعی به فراخوان گذاشته شد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

فراخوان تدوین اطلس کسب‌وکارهای فعال در حوزه «هوش مصنوعی» توسط مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال اعلام شد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از مهر، یکی از حوزه‌هایی که از ظرفیت‌های عمده‌ای برای کارآفرینی، نوآوری، ایجاد اشتغال و خلق ثروت دانش‌بنیان از یک‌سو، و توسعه و روزآمدسازی فرایندهای تولید در صنایع مختلف کشور از سوی دیگر برخوردار است، حوزه «هوش مصنوعی» است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سایر کشورها، کسب‌وکارهای فناورانه و نوآورانه‌ متعددی در این حوزه ایجاد شده است که برخی از آن‌ها رشدهای چشمگیری داشته‌اند.

در ایران نیز گرچه در چند سال اخیر کسب‌وکارهای مختلفی در حوزه هوش مصنوعی پا گرفته‌اند، اما همچنان فرصت‌های زیادی در این حوزه وجود دارد که باید شکوفا شود.

در همین راستا مرکز توسعه فناوری‌های نو ظهور دیجیتال با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، به منظور کمک به توسعه کارآفرینی و نوآوری ، اقدام به انتشار «فراخوان تدوین اطلس کسب‌وکارهای فعال در حوزه هوش مصنوعی» کرده است که هدف آن، شناسایی، دسته‌بندی، ایجاد بانک اطلاعاتی و نهایتاً معرفی کسب‌وکارهای کارآفرینانه و نوآورانه کشور در حوزه «هوش مصنوعی» به سرمایه‌گذاران و مشتریان بالقوه و آشنایی آن‌ها با ظرفیت‌های کشور در این حوزه است.

از این رو انتظار می‌رود این فراخوان به جذب منابع مالی یا بازارسازی برای این کسب‌وکارها بیانجامد.

جزییات این فراخوان و نحوه شرکت‌ در آن در این نشانی iChallenge.ir آمده است.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا