خانه / رباتیک / شکایت “بوستون داینامیکس” از رقیب خود به دلیل کپی کاری
شکایت بوستون داینامیکس از رقیب خود به دلیل کپی کاری

شکایت “بوستون داینامیکس” از رقیب خود به دلیل کپی کاری

شرکت “بوستون داینامیکس” از رقیب خود شرکت “گوست روبوتیکس” به دلیل کپی‌برداری از سگ رباتیک خود شکایت کرد، چرا که طراحی ربات این شرکت بسیار شبیه به ربات “اسپات” است.

 رقابت در بازار سگ‌های رباتیک بالا گرفته است و اکنون شاهد آن هستیم که شرکت “بوستون داینامیکس”(Boston Dynamics) از شرکت “گوست روبوتیکس”(Ghost Robotics) به اتهام نقض هفت حق اختراع مرتبط با سگ رباتیک “اسپات”(Spot) شکایت کرده است.

ربات “اسپیریت ۴۰”(Spirit ۴۰) و “ویژن ۶۰”(Vision ۶۰) که توسط شرکت گوست روبوتیکس طراحی و ساخته شده‌اند، ظاهراً فناوری‌های کلیدی خود از جمله سیستم‌های تعادل و بالا رفتن از پله‌ها را از اسپات به عاریت گرفته‌اند.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

بوستون داینامیکس می‌گوید که در ماه ژوئیه ۲۰۲۰، یعنی پنج ماه پس از عرضه Spirit ۴۰ از شرکت گوست روبوتیکس خواسته است تا حق اختراع‌های مربوط به “اسپات”(Spot) را بررسی کند. پس از آن نیز دو نامه توقف و خودداری به این شرکت ارسال کرده و از آن خواسته است تا بازاریابی سگ‌های رباتیک خود را متوقف کند.

اکنون بوستون داینامیکس ادعا می‌کند که بنابراین دادخواست، شرکت “گوست روبوتیکس” به خوبی از کاری که انجام می‌داده آگاه بوده است.

گفتنی است که “گوست روبوتیکس” هنوز اظهار نظری در این مورد نداشته است.

بوستون داینامیکس با انتشار یک بیانیه گفته است که از رقابت استقبال می‌کند، اما در برابر شرکت‌هایی که حقوق مالکیت معنوی آن را نقض می‌کنند، خواهد ایستاد.

این شرکت که چندی است توسط شرکت کره‌ای هیوندای خریداری شده است، در این شکایت به دنبال دریافت غرامت و خسارت است.

بوستون داینامیکس در ابتدا بر روی پژوهش بر روی ربات‌ها متمرکز بود، اما به ناگهان به تجاری‌سازی ربات‌هایی مانند Spot و Stretch روی آورد.

اکنون رقبایی مانند گوست روبوتیکس می‌توانند یک تهدید برای کسب‌ و کار هنوز جوان بوستون داینامیکس باشند، خواه در این فرآیند از فناوری آن تقلید یا کپی کنند یا نه.

این در حالی است که حتی اگر این شکایت شکست بخورد، می‌تواند دیگر شرکت‌ها را از ساختن سگ‌های رباتیک با واهمه مواجه کند و چه بسا آنها را از این کار بازدارد.

منبع: ایسنا و به نقل از انگجت

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

حتما ببینید

ساخت ربات تعاملی که با حس لامسه انسان کار می‌کند

محققان با استفاده از ربات تعاملی توسعه یافته خود به نام (Ophrie) یک راه رفتن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *