متاورس

بانک مورگان استنلی: سهام فیسبوک بهترین راه سرمایه‌گذاری در متاورس خواهد بود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

بر اساس گزارش منتشر شده توسط بانک مورگان استنلی، متاورس احتمالاً «نسل بعدی رسانه اجتماعی، پلتفرم استریم و بازی» خواهد بود و در وهله اول به عنوان یک انجمن تبلیغات و تجارت الکترونیک عمل خواهد کرد.

بانک مورگان معتقد است بازی‌های متاورس و NFTها می‌توانند تا سال ۲۰۳۰ فرصت درآمدی ۵۰ میلیارد یورویی را برای این بخش به همراه داشته باشند. در این گزارش آمده است: مخارج مصرف‌کننده‌ها در آمریکا برای کسب درآمد بسیار زیاد است … حدود ۸ تریلیون دلار. حدود ۵ تریلیون دلار از آن می‌تواند سریع‌تر دیجیتالی شود.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

بر اساس گزارشی از برایان نواک، تحلیلگر ارشد سهام، فیسبوک که به تازگی به برند متا تغییر کرده است، بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در فضای دیجیتال است و هر موفقیتی که در ساخت و کسب درآمد از متاورس داشته باشد درآمدی چندساله را به دنبال خواهد داشت.

به عقیده نواک، علاوه بر فیس بوک، شرکت‌های روبلاکس (Roblox)، هولدینگ آلفابت (Alphabet)، اسنپ (Snap) و یونیتی سافت ور (Unity Software) نیز با متاورس در ارتباط هستند.

بر اساس این گزارش، پذیرش متاورس آسان نخواهد بود و مدتی به طول خواهد انجامید چرا که رسانه‌های دیجیتال و پلتفرم‌های تجارت الکترونیک فعلی همواره رو به بهبود هستند؛ این بدان معنی است که هر متاورس برای تشویق به پذیرش نیازمند به یک شریک است.

در این گزارش آمده است: کاربران روزانه آمریکایی در حال حاضر در مجموع، حدود ۱۱ میلیارد روز در سال را صرف رسانه‌های دیجیتال می‌کنند. این میزانی است که متاورس پتانسیل آن را دارد که به آن دست یابد.

متاورس پتانسیل افزایش حجم پرداخت‌های دیجیتال را دارد اما مورگان استنلی فرصت کسب درآمد را کوچکتر می‌بیند و معتقد است در طولانی‌مدت رخ می‌دهد چراکه چالش این است که محیط نظارتی طولانی‌مدت نامطمئن در رابطه با کریپتو باعث ایجاد عدم اطمینان بیشتر در مورد میزان این درآمدزایی می‌شود.

منبع: میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا