رسانه دیجیتال

افسوس جک دورسی از تعطیلی سرویس ویدئویی توییتر

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

 جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر تعطیلی سرویس ویدئویی «واین» (Vine‌) را بزرگ‌ترین افسوس خود خواند. علاقه‌مندان اینترنت در ابتدای دهه ۲۰۰۰ به سوگ مرگ اپلیکیشن ویدئوی کوتاه «واین» نشستند. جک دورسی، هم‌‌موسس توییتر، تعطیلی این سرویس را بزرگ‌ترین افسوس خود اعلام کرد.

دورسی در جواب کاربری که در یک رشته توییت نوشته بود: «واین» سابق بر این امید عرضه می‌کرد، با گذاشتن یک ایموجی اخم نوشت: می‌دانم. بزرگ‌ترین افسوس.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

توییتر، سرویس ویدئویی «واین» را در سال ۲۰۱۲ خریداری کرد و در سال ۲۰۱۶ در بحبوحه مشکلات داخلی و ناتوانی برای حفظ تولیدکنندگان محتوای برتر، آن را تعطیل کرد. ستارگان اصلی «واین» برای مزایای بهتر این سرویس را رها کرده و به رقیبانی نظیر فیس‌بوک و یوتیوب گوگل جذب شدند. توییتر هم با رشد ضعیف کاربران دست‌وپنجه نرم می‌کند و شرکت‌هایی که نام دیسنی و گوگل نیز میان آنها به چشم می‌خورند، به دنبال خرید این پلتفرم هستند. روزی که توییتر اعلام کرد «واین» را تعطیل می‌کند، اعلام کرد بیش از ۳۰۰ کارمند معادل ۹ درصد از کارکنانش را اخراج می‌کند.

بر اساس گزارش وب‌سایت بیزینس اینسایدر، تیک‌تاک از آن زمان با فرمت ویدئویی کوتاه (که پیش‌‌تر واین برای آن محبوب بود) به محبوبیت رسید. پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئوی کوتاه تیک‌تاک همان سالی راه‌اندازی شد که «واین» تعطیل شد و نسل جدیدی از تولیدکنندگان محتوا را پرورش داد.

منبع: ایسنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا