اپلیکیشن و نرم افزاررسانه دیجیتال

اظهار پشیمانی مدیر سابق واتس اپ از فروش این نرم افزار به فیس بوک

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نیراج آرورا، مدیر سابق امور کسب و کار واتس اپ به صراحت از فروش این اپلیکیشن به فیس بوک اظهار تاسف کرده است.

آرورا که خود در مذاکرات واگذاری واس اپ به فیس بوک حضور داشته مدعی شده نسخه فعلی این اپلیکیشن تنها سایه ای از نسخه های اولیه واتس اپ است.

فیس بوک واتس اپ را در جریان یک معامله چند میلیارد دلاری خریداری کرده بود که آن را به بزرگترین خرید این شرکت تبدیل کرد. این خرید حدود پنج سال پس از راه اندازی واتس اپ و سه سال پس از پیوستن آرورا به این شرکت اتفاق افتاد.

جهت مشاهده و دانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

وی در مجموعه‌ای از توییت‌ها در مورد شرایط پیرامون این معامله و قول‌هایی که فیس‌بوک برای متقاعد کردن برایان اکتون موسس واتس‌اپ برای فروش این برنامه به غول رسانه‌های اجتماعی داده بود، صحبت کرده است.

او گفته: در سال ۲۰۱۴، من مدیر بازرگانی واتس اپ بودم و در مورد فروش ۲۲ میلیارد دلاری به فیس بوک کمک کردم. اما امروز پشیمانم.

به گفته آرورا، فیس بوک در سال های ۲۰۱۲ و۲۰۱۳ برای خرید این اپلیکیشن پیام رسان به واتس اپ مراجعه کرده بود و هر دو بار این پیشنهاد رد شده بود. با این حال، فیس بوک بار دیگر در سال ۲۰۱۴ به سراغ واتس اپ آمد.

آرورا ادعا می کند پیشنهاد فیس بوک در سال ۲۰۱۴ به دلیل وعده های داده شده توسط زاکربرگ شبیه به یک شراکت بود. این وعده ها عبارت بودند از پشتیبانی کامل از رمزگذاری سرتاسری، عدم نمایش تبلیغات، عدم استخراج اطلاعات کاربران، استقلال تصمیم گیری مؤسس و مدیر عامل وقت واتس اپ.

او همچنین اضافه کرده که فیسبوک با شرایط زیر موافقت کرده است، اما در نهایت این وعده ها عملیاتی نشد. در نهایت رسوایی کمبریج آنالیتیکا نشان داد اطلاعات شخصی میلیون ها کاربر فیس بوک توسط کمبریج آنالیتیکا بدون رضایت کاربر جمع آوری شده است. در واکنش برایان اکتون موسس واتس اپ توییتی به اشتراک گذاشت و از مردم خواست برنامه فیسبوک را حذف کنند.

” اقتصادالکترونیکی” آخرین و به روزترین محتوی در کسب‌وکار دیجیتال

آرورا در حمله به سیاست‌های فیس‌بوک به علت سواستفاده از داده‌های کاربران گفت: «هیچ‌کس در ابتدا نمی‌دانست که فیس‌بوک به هیولایی مانند فرانکشتاین تبدیل می‌شود که داده‌های کاربران را می‌بلعد و پول‌های کثیف را بیرون می‌ریزد. ما هم نمی دانستیم.»

منبع: فارس به نقل از بیزینس اینسایدر

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا