حکمرانی و فناوریسلامت و پزشکی هوشمند

اتصال نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی به نرم‌افزار بیمارستان‌ها

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: امکان اتصال نرم‌افزارهای مورد استفاده درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها با سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی فراهم شده و برنامه واسط (API) پس از اتمام مراحل فنی مورد نیاز در دسترس مراکز درمانی و تولیدکنندگان نرم افزارهای متعدد قرار دارد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه هفتگی رسیدگی به روند پیشرفت طرح نسخه الکترونیک که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور مدیران درمان تأمین اجتماعی استان‌های سراسر کشور و مدیران ستادی بخش درمان و فن‌آوری اطلاعات این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: نظرات و پیشنهاداتی که توسط مدیران و کارشناسان استانها اعلام می‌شود، باید در اسرع وقت بررسی و در تمامی مراحل پیشرفت امور مورد توجه قرار گیرد.

وی تقسیم وظایف و فعالیت‌های مرتبط با حوزه فن‌آوری اطلاعات را از مسائل حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های حوزه فن‌آوری اطلاعات باید متناسب با گستردگی و تنوع وظایف و مأموریت‌های سازمان تأمین اجتماعی طراحی شود و هر گروه از متخصصین این حوزه در شاخه‌ای از فعالیت‌های سازمان به صورت تخصصی به فعالیت بپردازند و پاسخگوی نیازها باشند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تقویت ارتباط سیستماتیک بین سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی مرتبط با طرح نسخه الکترونیک را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود: برگزاری جلسات کارشناسی و تعامل دائمی بین سطوح مختلف باید با جدیت بیشتری انجام و میزان پیشرفت طرح در استان‌های مختلف به دقت بررسی شود.

سالاری همچنین تسویه حساب به موقع مطالبات مراکز درمانی را از تعهدات مهم سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: مطالبات ایجاد شده از طریق سامانه نسخه الکترونیک تا هفته گذشته به طور کامل پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت منظم و روزانه بخش اول مطالبات که برای پزشکان دارای امضای دیجیتال ۹۵ درصد، سایر پزشکان ۸۰ درصد و سایر مراکز طرف قرارداد ۳۰ درصد است نیز همواره درحال انجام است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ارائه گزارش پیشرفت طرح نسخه الکترونیک به رئیس جمهور خبر داد و گفت: براساس ارزیابی و اظهار نظر ریاست جمهوری وضعیت پیشرفت طرح نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی رضایت بخش است و این امر نتیجه تلاش‌ها و زحمات مجموعه همکاران در بخش فناوری اطلاعات و حوزه درمان تأمین اجتماعی است.

سالاری همچنین بر آمادگی سازمان تأمین اجتماعی برای حذف کامل دفترچه‌های کاغذی تأکید کرد و گفت: سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی دارای قابلیت و امکانات کامل مورد نیاز بیمه شدگان و مراکز درمانی ارائه دهنده خدمت است و با برقراری ارتباط بین این سامانه و سایر سامانه‌های مورد استفاده مراکز درمانی، امید است که شاهد گسترش استفاده از نسخه الکترونیک و حذف کامل دفترچه‌های کاغذی باشیم.

در این جلسه مدیران استانی و ستادی سازمان تأمین اجتماعی هم به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه پیشرفت پروژه نسخه الکترونیک پرداختند.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا