خانه / سلامت و پزشکی هوشمند / نقش EENA در هوشمند کردن آمبولانس
نقش EENA در هوشمند کردن آمبولانس

نقش EENA در هوشمند کردن آمبولانس

چگونه فناوری در حال تغییر آینده سازمان های ایمنی عمومی و متخصصان آنها را با تمرکز بر نقش EENA در خدمات هوشمند کردن آمبولانس اروپایی تغییر خواهد داد.

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها کاوش این است که چگونه فناوری می‌تواند در کنار متخصصان خدمات اضطراری به منظور بهبود واکنش اضطراری و نجات جان افراد بیشتر و بهتر کار کند. نمونه‌های عملی از فناوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیا (IoT)، هواپیماهای بدون سرنشین و پزشکی از راه دور اولین گام‌های خود را در مراقبت‌های بهداشتی برمی‌دارند.

در جهانی پرجمعیت، جهانی شدن و اختلال در فناوری بر سیستمهای اضطراری تأثیر می گذارد. ما در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چگونه فناوری در حال تغییر آینده سازمان های ایمنی عمومی و متخصصان آنها را با تمرکز بر نقش EENA در خدمات آمبولانس اروپایی تغییر خواهد داد.

اگرچه راه هنوز طولانی است، اما این تغییر پارادایم می تواند برای زندگی بیماران تعیین کننده باشد. ما ابتدا به پیشگیری و سپس درمان فکر می کنیم.

همانطور که در این مقاله خواهید دید، یک چیز مطمئن است: فناوری در حال آغاز دوره جدیدی از خدمات اضطراری است.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

هر روز هزاران آمبولانس در سراسر اروپا اعزام می شوند. مطالعه انجام شده در سطح اروپا نشان می دهد که نیمی از موارد مربوط به تماس با آمبولانس را می توان در محل درمان کرد، بنابراین میتوان از مراقبت های بیمارستانی اجتناب کرد. به همین دلیل است که اثربخشی واکنش اضطراری بسیار مهم است.

عوامل زیادی در واکنش موثر اضطراری نقش دارند، اما زمان مطمئناً یک معیار تعیین‌کننده است. همه چیز حول آن می چرخد: زمان طبقه بندی تماس ها، زمان تعیین مکان تماس گیرنده، زمان ارسال منابع و زمان صرف شده برای رسیدن به مکان. اینها تنها چند نمونه از اولویت ها و اهمیت ها هستند.

اینجاست که داده ها برای خدمات اضطراری اهمیت بیشتری پیدا می کنند. هنگام صحبت در مورد داده ها، مکان دقیق تماس گیرنده یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که یک تماس گیرنده اضطراری می تواند دریافت کند. این اطلاعات همچنین می‌تواند کار خدمات آمبولانس را بهبود بخشد، به خصوص زمانی که انتخاب می‌کنید کدام مسیر برای رسیدن به یک حادثه سریع‌تر است. Advanced Mobile Location (AML) یک فناوری نجات‌دهنده است و در سال‌های گذشته مشارکت فعالی با Apple و Google داشته ایم تا پذیرش AML در سراسر جهان را افزایش دهیم.

در همین راستا، ما همچنین با نرم افزار مسیر یاب Waze برای ارزیابی تأثیر داده های ترافیکی در اتاق های کنترل اضطراری شریک شدیم. یکی از اهداف این پروژه اجازه دادن به وسایل نقلیه اضطراری برای استفاده از داده های Waze برای ارسال هشدار یا نظارت بر شرایط ترافیکی در زمان واقعی بود که می تواند به کاهش زمان پاسخگویی کمک کند.

۵G و گسترش هوش مصنوعی (AI) شروع به اتصال بیشتر جهان خدمات اضطراری و بهبود تجزیه و تحلیل داده ها کرده است. در سال ۲۰۱۸، EENA و Corti برای استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص ایست قلبی خارج از بیمارستان در مراکز واکنش اضطراری در فرانسه و ایتالیا همکاری کردند. یک مطالعه اخیر نشان داد که در واقع یادگیری ماشینی می تواند به عنوان یک ابزار ارزشمند در کنار توزیع کنندگان اضطراری عمل کند.

اینترنت اشیا (IoT) به تغییر چشم‌انداز بخش امنیت عمومی ادامه می‌دهد. تکامل ابزارهای پوشیدنی و وسایل نقلیه متصل نیز می تواند با ارائه بینش به بیمار و امکان تشخیص از راه دور با انتقال اطلاعات بلادرنگ به خدمات اورژانس کمک بزرگی باشد.

در بریتانیا، آمبولانس‌های متصل به شبکه ۵G در حال تبدیل شدن به یک اصل برای بهبود خدمات بیمارستانی و آمبولانسی هستند.

داده های بیومتریک نیز می تواند برای متخصصان آمبولانس کلیدی باشد. حسگرها می‌توانند وضعیت سلامتی بیماران را در خانه نظارت کنند یا برای مثال، دستگاه‌های تصویربرداری می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری را به متخصصان آمبولانس در محل یا در مسیر بیمارستان ارائه دهند. نمونه خوبی از استفاده از این نوع داده ها، کارآزمایی هایی است که توسط سرویس آمبولانس لندن با استفاده از اطلاعات بلادرنگ روی بیماران با تشخیص اثر انگشت بیومتریک انجام شده است.

همگام بودن با همه این نوآوری ها می تواند برای برخی سازمان ها دلهره آور باشد و بسیاری در حال حاضر قادر به استفاده از این داده ها نیستند.

به همین دلیل است که ما پروژه نسل بعدی را راه‌اندازی کردیم، یک معماری فنی همه‌اروپایی، که ستون فقرات خدمات اضطراری را فراهم می‌کند تا بتوانند از مزایای فناوری‌های جدید بهره‌برداری کنند. با پذیرش NG112، خدمات اضطراری از تفکیک تکنولوژیکی جلوگیری می‌کنند و سازمان‌های ایمنی عمومی برای فناوری‌های نوظهوری که می‌تواند برای واکنش آنها مفید باشد، آماده خواهند بود.

در دنیایی که دائماً در حال تغییر است، پیش‌بینی آینده تقریباً یک مأموریت غیرممکن است.با این حال، با توجه به تکامل طبیعی در این بخش، یک چیز تضمین شده است: آمبولانس‌ها در آینده هوشمندتر و متصل‌تر خواهند شد.

منبع: سلامت نیوز به نقل از اینا

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

  • نقش EENA در هوشمند کردن آمبولانس

حتما ببینید

استفاده از هوش مصنوعی گوگل برای درمان سرطان سینه!

استفاده از هوش مصنوعی گوگل برای درمان سرطان سینه!

گوگل مجوز استفاده از هوش مصنوعی خود را به شرکت فناوری پزشکی iCAD داد. گوگل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *