کشاورزی هوشمند

لزوم استفاده از هوش مصنوعی و IT در بخش کشاورزی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی آب و خاک کشور گفت: باید در حوزه کشاورزی از هوش مصنوعی، فناوری و IT بهره گیری شود تا تولید نهاده ها را افزایش دهیم.

 محمد مهدی قاسمی در نمایشگاه جامع هوشمند سازی کشاورزی و اولین کنگره فنی و مهندسی کشاورزی با موضوع (بهره وری آب در بخش های مختلف کشاورزی) که در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر کرج برگزار شد، اظهار کرد: شرکت آب و خاک پارس مسئولیت پیگیری نمایشگاه هوشمندسازی کشاورزی را در این کنگره بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، بیان کرد: بنابراین وظیفه در این عرصه دانش بنیان کردن تولیدات بخش کشاورزی و بهبود شاخص ها در بخش کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی آب و خاک (پارس) کشور تصریح کرد: اقلیم کشور ما خشک و نیمه خشک است. براین اساس بهره بری از منابع آب مورد توجه است و مشکلات این حوزه با فناوری و نوآوری حل می شود.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

وی ادامه داد: برای تاب آوری در بخش کشاورزی به دلیل تغییر شرایط اقلیم، استفاده از ابزار و فناوری نوین راه حل اساسی است، چراکه بدون هوشمند سازی کشاورزی موفق نخواهیم بود.

قاسمی اظهار کرد: باید در حوزه کشاورزی از هوش مصنوعی، فناوری و IT بهره گیری شود تا تولید نهاده ها را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: ناگزیریم هوشمند سازی را دنبال کنیم، اگر بخواهیم از منابع در اختیار به طور بهینه استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی آب و خاک کشور متذکر شد: شرکت آب و خاک پارس کشور حامی طرح های پژوهشی نوآوران است و امید است با حمایت شرکت های دانش بنیان قدمی را در راه اعتلای میهن عزیز مان برداریم.

گفتنی است، اولین نمایشگاه هوشمند سازی کشاورزی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر کرج با حضور ۲۲ شرکت دانش بنیان در حال برگزاری است. این نمایشگاه امروز و فردا از ساعت ۹ صبح الی ۱۵ بعدازظهر برپاست و بازدید برای عموم مردم رایگان است.

منبع: برنا

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا