هنر و فناورییادگیری عمیق

گوگل از هوش مصنوعی ImageFX رونمایی کرد؛ ساخت تصویر به کمک کلیدواژه‌های پیشنهادی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

گوگل از مدل هوش مصنوعی تولید تصویر جدیدی با نام ImageFX رونمایی کرد که توسط تیم DeepMind توسعه یافته است و از Imagen 2 پشتیبانی می‌کند.

هرچند ImageFX از نظر عملکرد تفاوتی نسبت به ابزارهایی مانند میدجرنی و DALL-E 3 ندارد، اما گوگل در معرفی این مدل به «چیپ‌های بیانگر» اشاره کرده است که اساساً فهرستی از کلیدواژه‌های پیشنهادی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد ایده‌ها و خلاقیت‌های خود را بیشتر کاوش کنند.

گوگل در وبلاگ خود درباره این مدل هوش مصنوعی توضیح می‌دهد: «ImageFX که برای آزمایش و خلاقیت طراحی شده است، به شما اجازه می‌دهد براساس یک پیام متنی ساده تصاویر را تولید کنید، سپس با استفاده از تراشه‌های رسا آن‌ها را به راحتی تغییر دهید.»

ویژگی‌های امنیتی هوش مصنوعی تولید تصویر ImageFX

ویژگی‌های-امنیتی-هوش-مصنوعی-تولید-تصویر-ImageFX

گوگل ادعا می‌کند که اقداماتی را انجام داده تا اطمینان پیدا کند که از ImageFX نمی‌توان به روش‌هایی که در نظر گرفته نشده‌اند، استفاده کرد. گوگل همچنین در پست خود به وجود یک فیلتر در ImageFX برای افراد شناخته‌شده اشاره کرده است که احتمالاً از تولید تصاویر جعلی افراد معروف جلوگیری می‌کند. اخیراً تصاویر تولیدشده از «تیلور سوئیفت»، خواننده مشهور آمریکایی، در شبکه‌های اجتماعی سروصدای زیادی به پا کرد.

علاوه‌براین، تصاویر تولیدشده توسط ImageFX، از SynthID پشتیبانی می‌کنند که اساساً یک سیستم واترمارک دیجیتالی است که مشخص می‌کند تصاویر با کمک هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. همچنین این مدل از متادیتاهای IPTC نیز پشتیبانی می‌کند که به گفته گوگل، «هر زمان کاربران با تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی ما روبه‌رو شوند، اطلاعات بیشتری به آن‌ها ارائه می‌کند.»

درحال‌حاضر کاربران کشورهایی ازجمله ایالات متحده، کنیا، نیوزلند و استرالیا می‌توانند مدل هوش مصنوعی جدید ImageFX گوگل را در AI Test Kitchen، برنامه وب گوگل برای پروژه‌های آزمایشی هوش مصنوعی امتحان کنند. همچنین این مدل درحال‌حاضر فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

گوگل همچنین امروز امکان ساخت تصویر را به هوش مصنوعی Bard اضافه کرده است.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا