سلامت و پزشکی هوشمند

زنجیره سلامت دیجیتال کامل می‌شود/دریافت خدمات درمانی با سرعت بالا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و سازمان غذا و دارو زنجیره سلامت دیجیتال را کامل می‌کنند.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از معاونت علمی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی سریع‌تر و شفاف‌تر به بیماران با ایجاد زیرساخت‌های توسعه سلامت دیجیتال تسهیل می‌شود و برای توسعه سلامت الکترونیک در کشور تحقق این هدف ضروری است. رسیدن به آن به حضور همه بازیگران این حوزه و تلاشی مضاعف نیاز دارد. چرا که در ایران هنوز زنجیره انسانی و سازمانی این کار تکمیل نشده است.

از این رو ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با کمک همه بازیگران حوزه سلامت و فناوری‌های دیجیتال در کشور، یک زنجیره کاملی از این زیست‌بوم ایجاد و هم‌افزایی‌ها را بیشتر کند.

قرار بر این است که این کار با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محقق شود.

توسعه سلامت الکترونیک یکی از نیازهای اساسی زندگی امروز است و باید برای همه‌گیر کردن این فناوری در کشور از تمام بازیگران این عرصه استفاده شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای این کار دست یاری به سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دراز کرده تا چالش‌های مختلف تنظیم‌گری، اخذ مجوزها، رفع مشکلات موجود بر سر راه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره را با کمک این دستگاه مرتفع کند.

برای توسعه این حوزه کاربردی در کشور شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها هم هستند. طبق آمارهای موجود در حال حاضر بیشتر از ۱۵۰ استارتاپ فعال در زمینه سلامت دیجیتال در کشور فعال هستند.

ظرفیت و توان این شرکت‌ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به میدان می‌آید تا مردم از منافع توسعه سلامت دیجیتال در کشور بهره‌مند شوند و خدمات درمانی شفاف، کامل و موثر را با سرعت بالا و دقتی بیشتر دریافت کنند.

محتوی دیگر از کاربرد فناوری هوشمند در سلامتی و پزشکی هوشمند:

آغاز ارائه خدمات زیرساخت حوزه سلامت دیجیتال
لزوم بهره‌‌گیری از دولت الکترونیک برای کاهش تردد گروه‌‌های پرخطر در ایام کرونا
اپلیکیشنی برای تشخیص بیماری‌های مغز و اعصاب
برنامه ضدکرونای انگلیس در مورد مناطق آلوده هشدار می دهد
هواوی برنامه اختصاصی ردیابی کرونا می‌سازد
اختراع اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی
چالشی خلاقانه برای طراحی بازی‌های ‌شناختی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا