رسانه دیجیتالسلامت و پزشکی هوشمند

توییتر به جنگ تئوری‌ توطئه می‌رود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

توییتر به تازگی اعلام کرده که تمامی توییت های منتشر شده در خصوص ارتباط ویروس کرونا و شبکه ۵G را برچسب گذاری میکند.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از ایسنا، توییتر که یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می‌رود و بسیاری از کاربران برای دسترسی به اخبار جدید از اینکه پلتفرم استفاده می‌کنند، به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد به منظور جلوگیری از نشر تئوری های توطئه و ارتباط دادن شیوع گسترده ویروس کرونا و شبکه ۵G توسط برخی افراد، تمامی پیام و توییت‌های منتشر شده در این خصوص را برچسب گذاری کند.

این بدان معناست که افراد در صورتی که بخواهند توییتی شامل کلمات ۵G، corona، Coronavirus، و Covid-۱۹ منتشر کنند، این پلتفرم در بخش نظرات پیامی برای آنها نمایش خواهد داد که آنها را به جستجو و مطالعه جدید ترین یافته های مربوط به ویروس کرونا ترغیب و تشویق می کند.

همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بسیاری از افراد و کارشناسان که پیشتر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبکه ۵G بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس کرونا و همه گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفتند.

شبکه ۵G  در یکی دو سال اخیر به شدت جنجال آفرین و دردسر ساز بوده است چرا که بسیاری از دانشمندان و منتقدان بر این باورند که توسعه شبکه ۵G تاثیرات منفی متعددی بر سلامت انسان، حیوان و محیط زیست ایجاد می کند و احتمال سرطان زایی و بسیاری دیگر از بیماری‌های خطرناک را برای انسان افزایش می دهد. آنها بر این باورند که دولت های مختلف در سراسر جهان نیز به علت سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی که توسعه و راه اندازی این نسل از شبکه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همکاری با اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تکنولوژی فعال در این حوزه ادامه میدهند.

این در حالیست که بسیاری دیگر از کارشناسان نظر و عقیده این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینکه فرکانسهای شبکه ۵G نیز همچون نسل های قبل از آن، تنها فرکانس‌های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان نمی شوند این تئوری ها را رد می‌کنند.  

حالا به نظر می رسد که در یکی دو ماه گذشته با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای مختلف بخصوص اروپا و آمریکا، باری دیگر جنجال های ناشی از توسعه شبکه ۵G سر و صداهای زیادی را در جهان به راه انداخته است چرا که بسیاری از افراد با انتشار پیام هایی در صفحات توییتر خود از ارتباط بروز ویروس کرونا یا بیماری کوئید ۱۹ با شبکه ۵G سخن گفته اند که همین امر موجب به آتش کشیده شدن دکل های مخابراتی مربوط به توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در برخی کشورهای اروپایی نظیر بریتانیا شد.

دیگر محتوی منتشر شده در مورد ” تغییرات توییتر” در پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی:

با ارائه یک ویژگی جدید؛ قابلیت انتشار پیام صوتی به توئیتر افزوده شد
بخشش بزرگ خالق توییتر
دعوتنامه توئیتر از آلمان رسید
نسخه وب توئیتر میزبان قابلیت “زمان بندی” شد
توئیتر صحت توئیتهای ترامپ را زیر سوال برد
قابلیت استوری به توئیتر هم می‌آید

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا