سلامت و پزشکی هوشمند

کارشناس فنی سازمان جهانی بهداشت مطرح کرد؛ افزایش کارآمدی نسخه‌الکترونیک نیازمند یکپارچه سازی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نسخه الکترونیک به صورت جداگانه در وزارت بهداشت، سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تامین اجتماعی در حال انجام است.

شادرخ سیروس کارشناس فنی سازمان جهانی بهداشت در نشست نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: برای اینکه به پوشش همگانی بیمه سلامت دست یابیم بسته خدمات بیمه پایه از مهمترین مسائلی است که باید در اولویت باشد. این بسته از دو منظر می تواند مورد بررسی قرار گیرد. اول اینکه بسته هر بیماری به طور جداگانه بررسی شود و یا اینکه براساس مداخلات صورت گرفته و داروهای تجویز شده تعیین شود.

کارشناس فنی سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: پیشنهاد ما این است که این اقدام با روش هایی که سایر کشورها از جمله تایلند انتخاب کرده اند، انجام شود به نحوی که در حال حاضر شورای عالی بیمه با همکاری سازمان جهانی بهداشت تهیه بسته برای ۶ گروه از بیماری‌های پرهزینه را در دستور کار قرار داده است.

سیروس نرم افزار نسخه ۱۱ طبقه بندی بین المللی بیماری‌ها را از دیگر اقدامات سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد و افزود: این برنامه در حال حاضر در ۱۵ کشور از جمله ایران به صورت پایلوت با همکاری دفتر مدیریت بیمارستانی معاونت درمان وزارت بهداشت آغاز شده است تا پس از رفع مشکلات و هماهنگی‌های لازم در کل کشور پیاده شود.

کارشناس فنی سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: قرار است این نرم‌افزار در سیستم شبکه بیمارستان‌های منتخب ۳ دانشگاه تهران قرار گیرد که نه تنها در بیمارستان‌ها بلکه در سیستم خدمات اولیه نیز کاربرد دارد.

منبع: بیمه سلامت

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا