استفاده از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی

استفاده از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی

گروهی از محققان برای اولین بار از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی استفاده کردند تا بتوانند در آینده از آن‌ها در صنعت رباتیک استفاده کنند.

در حالی که چاپگر‌های سه بعدی برای تولید چند ماده از قبل وجود داشته، یک سیستم جدید برای تولید رشته‌های چند ماده‌ای واقعی ابداع شده و از طراحی مارپیچ بالقوه بسیار مفیدی برای تهیه عضلات رباتیک برخوردار است.

این مجموعه آزمایشی توسط گروهی در دانشگاه هاروارد به رهبری پروفسور جنیفر لوئیس، پروفسور دیوید کلارک و دانشجوی فوق دکتری ناتالی لارسون ساخته شد.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

هد یا سر چاپ این دستگاه دارای چهار کارتریج مجزا است که هر یک می‌تواند حاوی یک “جوهر” متفاوت (مواد چاپ چسبناک منعطف) باشد. هر چهار کارتریج با یک نازل تغذیه می‌شوند و یک رشته منفرد از رشته‌های پیوسته همه جوهر‌ها را بیرون می‌کشد.

از آنجایی که نازل در طول فرآیند چاپ می‌چرخد، رشته‌ها در یک الگوی پیچشی مارپیچ به دور یکدیگر می‌چرخند. همین الگو اغلب در طبیعت دیده می‌شود، جایی که به فیبر‌های ماهیچه‌ای اجازه انقباض و تغییر شکل ساقه‌های گیاه را می‌دهد.

محققان بدین شیوه ساختار‌های شبکه‌ای متشکل از رشته‌های متقاطع بافته شده تولید کردند که به عنوان فنر عمل می‌کردند. چنین ساختار‌هایی می‌توانند به‌عنوان لولا یا اتصالات هم در دستگاه‌های روباتیک نرم مورد استفاده قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از نیواطلس

  • استفاده از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

Check Also

درمان بهتر بیماری‌های فکری و روانی با کمک هوش مصنوعی

درمان بهتر بیماری‌های فکری و روانی با کمک هوش مصنوعی

درمان بهتر بیماری‌های فکری و روانی، هوش مصنوعی با بررسی مغز و یافتن الگوهای مغزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *