ابداع پرینت سه بعدی Vitro3D با وعده کاهش ۱۰۰ برابری زمان چاپ

ابداع پرینت سه بعدی Vitro3D با وعده کاهش ۱۰۰ برابری زمان چاپ

Vitro3D ، یک استارت آپ که از دانشگاه کلرادو بولدر و از طریق برنامه ی اینکیوبیشن علوم زیستی کلرادو رشد کرده است، پیشرفت هایی انقلابی را در پرینت سه بعدی سنتی ارائه می دهد

پس از جمع آوری ۱٫۳ میلیون دلار آمریکا (۱٫۲۴ میلیون یورو) در یک دور برای سرمایه گذاری اولیه، Vitro3D جای خود را به عنوان یک رقیب تجاری در بازار رقابتی فزاینده ی پرینت سه بعدی باز خواهد کرد.

Vitro3D ، یک استارت آپ که از دانشگاه کلرادو بولدر و از طریق برنامه ی اینکیوبیشن علوم زیستی کلرادو رشد کرده است، پیشرفت هایی انقلابی را در پرینت سه بعدی سنتی ارائه می دهد و ادعا می کند که می تواند قطعات را تا ۱۰۰ برابر سریعتر از روش های موجود چاپ سه بعدی، تولید کند.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

اگر این شرکت بتواند ادعاهای خود را به درستی انجام دهد، فرآیند آن تولید مواد افزودنی را به سطح جدیدی می برد و تقریباً هر روش چاپ سه بعدی موجود در بازار را تقریباً منسوخ می کند. با استفاده از طراحی مبتنی بر کارتریج، هیچ جابجایی رزینی در کار نیست. این شرکت همچنین بیان می‌کند که هدف آنها طراحی قطعاتی است که نیاز به پردازش بسیار کمتری نسبت به تولیدات روشهای فعلی دارند، و این در مورد چاپ الاینرهای دندانی و همچنین داربست‌های مورد استفاده در مهندسی بافت صدق می‌کند.

اگرچه به نظر می‌رسد اینها اهدافی عالی هستند، اما اگر Vitro3D در گسترش قابلیت‌های فعلی چاپ حجمی موفق باشد، کل بازار پرینت سه‌بعدی دندان‌پزشکی را متحول خواهد کرد. برنامه این است که آنها بر روی سرعت و دقت در جزئیات کار کنند تا اطمینان حاصل شود که دقت همیشه حفظ می شود. انجام این کار به معنای کاهش زمان تولید در تعدادی از صنایع است.

دکتر Camila Uzcategui، مدیر عامل Vitro3D، فناوری چاپ سه بعدی حجمی اختصاصی این شرکت را به الگوریتم‌های خاص، سخت‌افزار طراحی شده و دانش علم مواد نسبت می‌دهد. او می‌گوید: از آنجایی که این شرکت اکنون سرمایه ی لازم را در اختیار دارد، می‌تواند «قدرت فناوری انقلابی چاپ سه ‌بعدی خود را به نمایش بگذارد، که پتانسیل تغییر روش ساخت ساختارهای پیچیده، از جمله محصولات پزشکی سفارشی پیچیده، را ارائه می‌دهد.

در حال حاضر، روش هایی مانند پردازش دیجیتال نوری و استریولیتوگرافی در خط مقدم پرینت سه بعدی دندان قرار دارند، اما Vitro3D وعده داده است که فناوری جدید آن حتی سریعتر خواهد بود. چاپ حجمی با سرعت باورنکردنی کامل می شود زیرا شی چاپ شده لایه به لایه ساخته نمی شود. در عوض، چاپگر از تصاویری استفاده می کند که از زوایای مختلف نمایش داده می شود تا جسم را در یک سوسپانسیون مایع تبدیل به یک جسم جامد کند. کل شی چاپ شده اساساً در یک زمان تشکیل می شود. از آنجایی که جسم توسط تقاطع لیزرها ایجاد می شود، به تکیه گاه هایی که به طور سنتی در پرینت سه بعدی مورد نیاز است نیاز ندارد و سطح حاصل می تواند بسیار صاف تر و دقت بهتری داشته باشد. علاوه بر این، مقدار قابل توجهی در زمان پسا پردازش صرفه جویی می کند. ماشین آلات و محصولات جداگانه ای که به پسا پردازش اختصاص داده شده اند، بخش بزرگی از درآمد را برای اکثر شرکت های چاپگر سه بعدی تشکیل می دهند. با این حال، از آنجایی که شرکت‌های دیگر در حال حاضر قادر به تولید میلیون‌ها دستگاه الاینر با مواد ارزان‌قیمت هستند، با توجه به هزینه‌های بالقوه بالاتر مربوط به روش‌شناسی، تجهیزات و مواد انتقال، ممکن است زمان قابل توجهی طول بکشد تا این فن‌آوری سریع‌ جدید به کار گرفته شود.

 شرکت Vitro3D به دلیل ساختار و مکانیک دقیق کنترل شده، زمان چاپ کمتر از ۱ دقیقه را وعده می دهد که همچنین منجر به ضایعات کمتر می شود. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا این جدیدترین چاپگر می‌تواند برای ورود به این حوزه با شرکت‌های مسلط کنونی مانند Align Technology که از سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰۰هزار الاینر شفاف در روز تولید کرده است، رقابت کند. Vitro3D ، همچنین مشخص نکرده است که آیا قصد دارد یک تولید کننده متمرکز الاینرهایی مانند Align باشد یا چاپگرهای ۳ بعدی خود را به آزمایشگاه ها یا مطب ها ارائه دهد.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/3d-printing-start-up-promises-100-fold-reduction-in-print-times/

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

Check Also

استفاده از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی

استفاده از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی

گروهی از محققان برای اولین بار از چاپگر‌های سه بعدی برای تولید عضلات مصنوعی استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *