حکمرانی و فناوری

ثبت بیش از ۱.۶ میلیون پتنت در چین در سال ۲۰۲۳!

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

چین با یک جهش ۲۵.۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲، تا پایان سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۱.۶۶ میلیون پتنت ثبت کرده است.

چین به تعداد پتنت‌ها، محصولات و اختراع‌های متنوع‌ خود مشهور است؛ حالا آخرین آمار و ارقام از این کشور پرجمعیت آسیایی افزایش چشمگیر پتنت‌ها را نشان می‌دهد. چین با یک جهش ۲۵.۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲، تا پایان سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۱.۶۶ میلیون پتنت ثبت کرده است. با چنین رویه‌ای، به‌نظر می‌رسد که چین قصد دارد درزمینه فناوری در صنایع مهم پیشتاز باشد.

چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۶۶ میلیون پتنت ثبت کرد. به عبارت دیگر، به‌ازای هر ۱۰ هزار فرد چینی، ۱۱.۸ اختراع به ثبت رسیده است. شاید در نگاه اول چنین مقیاسی کوچک به‌نظر برسد، اما چین سعی دارد تمرکز خود را بر اختراع‌های کاربردی و خلاقانه بیشتر کند. چین می‌خواهد در صنایع استراتژیک نوظهور اختراعات خود را افزایش دهد. اکنون از کل مجموع پتنت‌های سال ۲۰۲۳، حدود ۱.۱۷ میلیون پتنت (حدود ۷۰ درصد) در زمینه‌های استراتژیک مهم ثبت شده‌اند.

افزایش پتنت‌های چین در سال ۲۰۲۳

افزایش پتنت‌ها به‌خودی‌خود نشان‌دهنده پیشرفت در صنعت نیست و باید این اختراع‌ها وارد چرخه کسب‌وکارهای مختلف شوند. البته چین در این زمینه نیز پیشرفت داشته است. این کشور با رشد ۳۷.۴ درصدی اختصاص وام به این پتنت‌ها، به شرکت‌های مختلف اجازه می‌دهد تا این پتنت‌ها تجاری شوند یا کاربرد آن‌ها در صنعت عیان گردد. به‌طور کلی، چین به بستر و اکوسیستم‌هایی که چنین پتنت‌ها و ایده‌هایی در آن رشد می‌کنند، اهمیت داده است.

نوآوری برای کشوری مانند چین بسیار حائز اهمیت است، زیرا باعث رشد اقتصادی، افزایش رقابت جهانی و رفع مسائل پیچیده می‌شود. چین با سرمایه‌گذاری در نوآوری و ابزارهای فناوری کمک می‌کند تا صنایع سنتی این کشور به جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژی مجهز شوند. این کشور وسیع در چند سال اخیر روی انرژی پاک و صنایع بیوتکنولوژی نیز تمرکز کرده است.

چین همچنین در سال ۲۰۲۳ ظرفیت تولید برق خورشیدی خود را به میزان خیره‌کننده ۵۵.۲ درصد افزایش داده که یک رکورد جهانی محسوب می‌شود.

منبع: دیجایتو از براساس گزارش گیزموچاینا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا