اینترنت و شبکه اطلاعاتسلامت و پزشکی هوشمند

ورایزن:شبکه ۵G در گسترش کرونا هیچ نقشی ندارد!

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مدیر ارشد اجرایی اپراتور مخابراتی ورایزن شایعات مربوط به تئوری توطئه در خصوص نقش شبکه ۵G در گسترش ویروس کرونا او را به کلی رد و تکذیب کرد.

هانس وستبرگ – مدیر ارشد اجرایی شرکت مخابراتی ورایزن – که بدون شک یکی از بزرگترین اپراتورهای فعال در حوزه توسعه زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبکه اینترنت همراه موسوم به شبکه ۵G به شمار می رود، به تازگی شایعات و تئوری های توطئه در خصوص نقش شبکه ۵G در گسترش ویروس خطرناک و مرگبار کرونا در کشورهای مختلف جهان را از لحاظ علمی و فنی رد و تکذیب کرد.

وستبرگ در ادامه سخنان خود افزود: هیچ ارتباطی میان شبکه ۵G و ویروس کرونا وجود ندارند و این شایعات تنها اخبار نادرست و گمراه کننده در فضای مجازی به شمار می روند.

همزمان با شروع گسترده ویروس کرونا اری از افراد و کارشناسان که پیشتر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس و همه‌گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفته بودند.

این تئوری توطئه که اخیراً بیشتر در بریتانیا جنجال‌آفرین و دردسرساز شده است، ریشه در یکی دو سال اخیر دارد که بسیاری از دانشمندان و منتقدان شبکه ۵G با انتشار گزارش‌های مفصل از تاثیر و تبعات مخرب و منفی توسعه این شبکه بر سلامت انسان حیوان و محیط زیست و همچنین افزایش احتمال ابتلا به سرطان و بسیاری دیگر از بیماری‌های خطرناک خبر داده و به دولت های کشورهای مختلف در این زمینه هشدار داده بودند.

آنها بر این باورند که دولت‌های مختلف در سراسر جهان نیز به علت سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی که توسعه و راه اندازی این نسل از شبکه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همکاری با اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تکنولوژی فعال در این حوزه ادامه می دهند.

این در حالیست که خیل عظیمی از کارشناسان فعال در حوزه فناوری نظر این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینکه فرکانس های شبکه ۵G نیز همچون نسل های قبل از آن تنها فرکانس‌های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان می‌شوند، این تئوری‌ها را رد می‌کنند.

ایسنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا