سلامت و پزشکی هوشمندهوش مصنوعی

هوش مصنوعی، سرطان را شناسایی می کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

به کمک هوش مصنوعی، روش جدیدی برای پیش‌بینی سرطان از روی داده‌های بیمار (بدون به خطر انداختن اطلاعات شخصی فرد) ایجاد شده است. این دستاورد توسط تیمی از دانشمندان پزشکی دانشگاه لیدز به دست آمده است.

هوش مصنوعی (AI) می‌تواند مقادیر زیادی از داده‌ها، مانند تصاویر یا نتایج آزمایش‌ها را تجزیه و تحلیل کند و می‌تواند الگو‌هایی را که اغلب، توسط انسان غیرقابل شناسایی هستند، شناسایی کند. این موضوع در تسریع تشخیص و درمان بیماری بسیار ارزشمند است.

با این حال، استفاده از این فناوری به دلیل خطر انتشار تصادفی داده ها، بحث برانگیز است. بسیاری از سیستم‌ها تحت مالکیت و کنترل شرکت‌های خصوصی هستند و داده‌های محرمانه بیمار در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

هوش مصنوعی ازدحامی (Swarm Learning) الگوریتم‌های هوش مصنوعی را آموزش می‌دهد تا الگو‌های موجود در داده‌ها را در یک بیمارستان یا دانشگاه محلی، مانند تغییرات ژنتیکی در تصاویر بافت انسانی، تشخیص دهد.

با چندین بار انجام این کار، می‌توان الگوریتم را بهبود بخشید و الگوریتمی ایجاد کرد که روی همه مجموعه داده‌ها کار کند. این بدان معنا است که این تکنیک را می‌توان بدون نیاز به انتشار هیچ گونه داده‌ای برای شرکت‌های شخص ثالث یا ارسال بین بیمارستان‌ها یا فراتر از مرز‌های بین المللی، به کار برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا