همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا

همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا

دو شرکت ال جی و شرکت مخابرات کره جنوبی قصد دارند با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی جلوی شیوع بیشتر کرونا را در این کشور بگیرند.

دو طرف بر سر تولید محصولات و خدمات جدید با استفاده از هوش مصنوعی به توافق رسیده‌اند و امیدوارند بتوانند از این فناوری برای حل برخی معضلات اجتماعی مهم و از جمله همه گیری بیماری کرونا استفاده کنند.

شناسایی و استخدام افراد مستعد جوان برای ارائه آموزش‌های حرفه‌ای و به کارگیری آنها در حوزه‌های مرتبط نیز در این قرارداد همکاری پیش بینی شده است.

اولین سرویس طراحی شده در قالب این قرارداد همکاری مربوط به طراحی مدلی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در کره جنوبی با استفاده از هوش مصنوعی است. بدین منظور از اطلاعات شبکه‌های مخابراتی و داده‌های مراکز درمانی و بهداشتی کره برای شناسایی افراد مبتلا و ردیابی آنها و جلوگیری از تماس افراد سالم با آنها استفاده خواهد شد.

شرکت مخابراتی کره جنوبی امیدوار است با توسعه این مدل همکاری به دیگر کشورهای جهان و به خصوص استفاده از داده‌های اپراتورهای تلفن همراه بتوان به طور جدی تر به جنگ بیماری‌های خطرناک و واگیردار رفت و با شناسایی و قرنطینه کردن افراد مبتلا از گسترش امراضی همچون کرونا و تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی سنگین به جوامع جلوگیری کرد.

این شرکت هم اکنون در حال اجرای طرح‌های همکاری مشابهی در کشورهای آفریقایی کنیا و غنا است. قرار است از خدمات و محصولات طراحی شده با هوش مصنوعی در آینده برای مقابله با تخریب بیشتر محیط زیست و افزایش ایمنی در صنایع مختلف استفاده شود.

مهر به نقل از زد دی نت،

محتوی مرتبط:
نروژ استفاده از برنامه ردگیری کرونا را متوقف کرد
برنامه ردگیری کرونای آلمان این هفته عرضه می شود
ابرکامپیوترها علیه کرونا
هواوی برنامه اختصاصی ردیابی کرونا می‌سازد
مردم سنگاپور به طراحی پوشیدنی‌های هوشمند ردیاب کرونا اعتراض کردند
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
ربات آمازون ویروس کرونا را می‌کُشد

Check Also

دقت ۹۸.۵ درصدی هوش مصنوعی در تشخیص زودهنگام اوتیسم

دقت ۹۸.۵ درصدی هوش مصنوعی در تشخیص زودهنگام اوتیسم

محققان یک سیستم هوش مصنوعی توسعه داده‌اند که با دقت قابل توجه ۹۸.۵ درصدی بیماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *