اپلیکیشن و نرم افزار

نصب برنامه‌های فروشگاه‌های ثالث در اندروید ۱۲ ساده‌تر شد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

گوگل تغییراتی را در سیستم عامل اندروید ۱۲ ایجاد کرده تا نصب برنامه‌های ثالث را که در فروشگاه‌های دیگر عرضه شده‌اند، تسهیل کند.

تغییرات یادشده همچنین توسعه دهندگان را ملزم می‌کند تا ۳۰ درصد کارمزد گوگل را بابت استفاده کاربران از خدمات خرید درون برنامه‌ای اپلیکیشن‌های مختلف پرداخت کنند. تا پیش از این برخی برنامه نویسان تلاش می‌کردند تا درآمدهای خود از این طریق را از گوگل پنهان کنند. اما با تغییرات جدید گوگل با دقت بیشتری می‌تواند از درآمدهای مربوط به خرید درون برنامه‌ای هر اپلیکیشن مطلع شود.

همزمان با عرضه اندروید ۱۲ توسعه دهندگان باید تمامی خدمات خرید درون برنامه‌ای اپلیکیشن‌های خود را از طریق سیستم صورت حساب دیجیتال گوگل انجام دهند و لذا این شرکت می‌تواند به طور دقیق به اطلاعات این خریدها دسترسی یابد و سهم ۳۰ درصدی خود را با دقت محاسبه کند.

گوگل اعلام کرده توسعه دهندگان و برنامه نویسان تا ۳۰ سپتامبر فرصت دارند تا اپلیکیشن‌های خود را با سیاست‌های پرداخت جدید اندروید سازگار کنند. این شرکت می‌گوید تنها ۳ درصد از توسعه دهندگان تا به حال از سیستم پرداخت داخلی گوگل پلی استفاده نمی‌کردند. البته این مجموعه‌های مختلف شرکت‌های بزرگی مانند نتفلیکس و اسپاتیفای را شامل می‌شود و لذا مجبور کردن آنها به تبعیت از سیاست‌های پرداخت گوگل برای این شرکت اهمیت زیادی دارد.

نسخه رسمی اندروید ۱۲ قرار است در سال آینده میلادی عرضه شود و تغییرات یادشده در آن حاصل دریافت بازخوردهای مختلف کاربران عادی و همین طور گروه مدیریتی گوگل است.

منبع: مهر به نقل از انگجت،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا